Прогрес у реалізації Національної стратегії доходів України
Україна прагне поступово зменшувати свою залежність від зовнішнього фінансування, тому має більше розраховувати на власні надходження. Реформування податкової та митної політик і перегляду процесів їх адміністрування є частиною заходів для досягнення Україною фінансової самодостатності. Для досягнення цієї мети Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року. Стабільні податкові надходження необхідні для фінансування першочергових витрат воєнного часу, адже потреби Сил оборони покриваються виключно за рахунок внутрішніх надходжень та запозичень.
Національну стратегію доходів розроблено для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності у період воєнного стану і після його припинення, удосконалення процесів податкового та митного адміністрування, адаптації національного податкового і митного законодавства України до законодавства ЄС.
Національна стратегія доходів це не законодавчий акт, який формує нові правила гри для бізнесу. Передусім це довгостроковий дороговказ у сфері податкової та митної політик та їх адміністрування, який буде реалізовуватись поетапно. Реформи Нацстратегії доходів будуть впроваджуватись поступово до 2030 року. Успішне виконання попередніх кроків впливає на можливість запровадження наступних. Реформа податкової та митної служб є одними з першочергових завдань для Уряду.
Національну стратегію доходів було ухвалено у грудні 2023 року. Сьогодні хочемо поділитися інформацією про кроки, які зроблені за дев’ять місяців її реалізації:
У контексті реформування митної політики заплановано реалізацію важливих кроків на шляху до трансформації митниці у східну митницю Європейського Союзу. Ця мета є частиною ширшої цілі, спрямованої на комплексне оновлення митних органів, активну боротьбу з контрабандою, а також на гармонізацію українського митного законодавства із нормами ЄС.
Мета митної політики України в рамках Нацстратегії – стати східним митним кордоном ЄС. Протягом 2024 року:
Україна продовжує демонструвати відданість реформам та виконанню міжнародних зобов’язань, зокрема і в частині реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року.
Довідково: Основні положення Національної стратегії узгоджені з МВФ, враховують міжнародну практику оподаткування, євроінтеграційні процеси, рекомендації Світового банку та ОЕСР.