Протягом року оперативниками Держрибагентства знято з водойм України понад 23 км незаконних сіток


Грудень 27
12:11 2024

У 2024 році інспекторами відділу оперативного реагування Держрибагентства на водоймах України викрито 45 порушень природоохоронного законодавства.

Зокрема, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства), 3 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), 2 – за ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України) та оформлено 28 актів виявлення і вилучення майна, власника якого не встановлено.

У рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників 383 заборонених сітних знарядь лову загальною довжиною понад 23 км.

За результатами роботи рибоохоронців працівниками поліції відкрито на браконьєрів 7 кримінальних справ і вилучено 8 човнів, 5 підвісних двигунів, 3 легкові автомобілі та один мотоцикл. Загальна сума, нарахована зловмисникам за завдані рибному господарству збитки, становить понад 14,5 млн грн.

Грубі порушення, щодо яких відкрито кримінальні провадження, оперативниками Держрибагентства зафіксовано у Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Наприклад, 29 січня спільно з хмельницькими рибпатрульними за сприяння адміністрації національного природного парку «Подільські Товтри» виявлено порушника, який масово знищував водні біоресурси на річці Дністер. Рибоохоронці вистежували злочинця близько місяця, зокрема кілька днів перебували в засідці, тож йому не вдалося вийти «сухим із води» і зловмисника було викрито на «гарячому». Рибний мародер, використовуючи човен і 7 сіток, виловив 182 кг риби – загалом понад 700 рибин, зокрема 117 особин червонокнижного вирезуба. Своїми діями громадянин завдав державі збитків на суму близько 4,4 млн грн.

31 березня під час спільного рейду з працівниками Полтавського рибоохоронного патруля викрито іншого порушника, який масово знищував водні біоресурси на Кам’янському водосховищі, на ділянці, що є забороненою для рибальства протягом усього року. За допомогою 7 сіток громадянин виловив майже 2000 екз. риби загальною вагою 294 кг, завдавши рибному господарству збитків на понад 3,1 млн грн.

2 грудня інспектори відділу оперативного реагування Держрибагентства об’єднали зусилля з рибпатрульними Кіровоградщини та провели спільні рейди в акваторії Кам’янського водосховища. У результаті рибоохоронцям вдалося викрити зловмисників, які з човна масово знищували водні біоресурси, використовуючи 10 сіток загальною довжиною 600 метрів. Рибні мародери впіймали 1136 пліток, 146 лящів, 109 чехонь, 99 плоскирок, 35 карасів сріблястих, 29 судаків, 20 синців, 3 товстолоби та 1 білизну загальною вагою 480 кг. Сума, нарахована горе-рибалкам за шкоду рибним запасам, склала понад 2,5 млн грн.

Нагадуємо, до компетенції відділу оперативного реагування Держрибагентства входить проведення рибоохоронних рейдів по всій території України. Заходи здійснюються також за інформацією, отриманою від громадян на «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Пам'ятайте: кожне ваше повідомлення про порушення правил рибальства сприяє збереженню рибних багатств України для майбутніх поколінь.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держгеонадра оголосили перші аукціони 2025 року

Прочитайте повну статтю

Міністр внутрішніх справ України представив ректора Національної академії внутрішніх справ

Прочитайте повну статтю

Вчені знайшли невідомого хижака в морських глибинах Тихого океану

Прочитайте повну статтю

Особливості діяльності українських суден у водах Антарктики

Прочитайте повну статтю

Оголошення про закупівлю послуг з реалізації (продажу) та вивезення (інкасації) загального обся...

Прочитайте повну статтю

З прифронтового Удачного екіпаж «Білий янгол» евакуював матір з двома дітьми (Відео)

Прочитайте повну статтю

Цифрова держава без перешкод — як Мінцифра впроваджує стратегію безбарʼєрності

Прочитайте повну статтю

В НААУ підтримали уточнення предметної юрисдикції спорів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь