Псевдопродавчиня онлайн-магазину, телефонна аферистка та "знахарка-ворожка": поліцейські нагадали найпоширеніші шахрайські схеми


Жовтень 19
15:16 2023

Правоохоронці Миколаївської області викрили та припинили незаконну діяльність онлайн-шахрайки. 

У спеціально створеному Telegram-каналі фігурантка розміщувала оголошення про продаж вишитих сорочок. Їхня вартість варіювалась від 850 до тисячі гривень за одиницю.

Насправді ж патріотичного одягу дівчина не мала. Фото для розміщення у своєму каналі копіювала з інтернету. Від потенційних покупців зловмисниця вимагала стовідсоткову переплату. А коли отримувала кошти за замовлення - зникала.

У ході обшуку  поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони з обліковими записами, сім-картки та банківські картки, що підтверджують факти її протиправних дій.

Нині поліцейські довели причетність дівчини до скоєння декількох фактів шахрайських дій та продовжують встановлювати потерпілих осіб від злочинних дій шахрайки.

Кримінальне провадження розпочато за ознаками ч. 2 ст. 190 КК України "Шахрайство". Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Окрім того столичні правоохоронці викрили афериста, який виманив у пенсіонерки майже 187 тисяч гривень. 

До поліції звернулась киянка та повідомила, що її 88-річну сусідку ошукали шахраї. Як з'ясувалося, потерпілій на стаціонарний телефон зателефонувала жінка, яка представилась лікарем та повідомила, що її донька потрапила в аварію. А тому вона потребує невідкладної дороговартісної операції.

Жінка, намагаючись врятувати доньці життя, без вагань передала усі свої заощадження незнайомцю, який невдовзі прийшов до неї додому.

Лише на ранок, зателефонувавши донці, потерпіла зрозуміла, що стала жертвою аферистів та звернулася по допомогу до поліції.

Вже через декілька днів правоохоронці вийшли на слід зловмисника та встановили особу чоловіка, який вирішив нажитися на пенсіонерці. Зловмисником виявився 28-річний уродженець Одещини. У минулому він уже відбував покарання за майнові злочини. Чоловіка оперативники затримали за місцем проживання в Одесі.

На підставі зібраних правоохоронцями доказів, слідчі повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Обвинуваченому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Правоохоронці вкотре наголошують: не довіряйте незнайомцям, які телефонують вам із несподіваними повідомленням про нещасний випадок, що стався з рідними, або правопорушення, яке хтось із них нібито скоїв. Завжди перевіряйте правдивість наданої вам інформації, щоб уникнути фінансових втрат. Телефонуйте родичам, про яких йде мова, а якщо зв’язок із ними відсутній з якихось причин, звертайтеся до поліції чи у лікарню.

Поліцейські нагадують про найпоширеніші дії аферистів та як діяти у небезпечних ситуаціях:

1. "Цілителі" та "ворожки": шахраї зупиняють людей посеред вулиці з пропозицією поворожити або вилікувати. Зазвичай вони пропонують зняти різного роду "порчі" та позбутися хвороб, за що в підсумку позбавляють жертву грошей та коштовностей.

Один з таких випадків трапився в Києві. Зловмисниця під приводом нетрадиційного методу лікування виманила у жінки 1450 євро та 5000 гривень. Поліцейські оперативно затримали "знахарку".

2."Ваш родич потрапив у біду": в таких випадках шахраї часто під виглядом працівника поліції або лікаря повідомляють громадянам, що їх близькі потрапили у лихо або їх затримала поліція і при цьому вимагають кошти для вирішення проблеми:

3. В інших випадках шахраї представляються працівниками соціальних, комунальних служб. Не впускайте до помешкання невідомих осіб. Вимагайте показати документи у таких відвідувачів. Завжди перевіряйте отриману від них інформацію. Аби впевнитись у реальності пропозицій непроханих гостей, необхідно телефонувати в ті організації, працівниками яких вони представляються.

4."Банківський представник": під приводом нібито працівника банківської установи намагаються отримати інформацію щодо Вашої картки (номер картки, пароль, CVV-код), аби привласнити Ваші кошти.

Тож якщо Вам зателефонували чи надіслали смс-повідомлення з проханням повідомити свій пароль чи активізувати картку, за жодних обставин не повідомляйте ці дані незнайомцям. Зателефонуйте на офіційну гарячу лінію банку для уточнення інформації.

Якщо ж ви все таки стали жертвою шахрайської схеми, одразу зверніться до найближчого відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.

Національна поліція України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

12 жовтня – Всесвітній день мігруючих птахів

Прочитайте повну статтю

Підтримка меліоративних систем: важливі кроки для стабільного функціонування

Прочитайте повну статтю

Осіння риболовля на окуня – гідна альтернатива щуці та судаку

Прочитайте повну статтю

В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності адвокатури під час війни

Прочитайте повну статтю

Понад 3 мільярди гривень збитків країнам Європи й Північної Америки: в Україні судитимуть учасн...

Прочитайте повну статтю

АРМА взяло участь у представленні кіберполігону на базі ДТЕУ

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА Олена Дума закликає народних депутатів якнайшвидше внести на розгляд Верховної Ради...

Прочитайте повну статтю

Підписано меморандум між Парламентською спецкомісією та оборонними асоціаціями для стимулювання...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь