Реєстр арештованих активів АРМА визнано об'єктом критичної інфраструктури
Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні (ЄДРАА, Реєстр АРМА), внесено до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури. Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) відтепер є оператором об'єкта критичної інфраструктури, як власник Реєстру.
Процес віднесення ЄДРАА об'єктом критичної інфраструктури (ОКІ) був результатом тісної співпраці АРМА з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку), та Міністерством цифрової трансформації України (Мінцифри).
Спільно з фахівцями Держспецзв'язку та Мінцифри було проведено ґрунтовну роботу з аналізу та оцінки Реєстру АРМА на відповідність критеріям об'єкта критичної інфраструктури. Після успішного завершення цього етапу, Міністерство цифрової трансформації України, як секторальний орган, прийняло рішення про визначення ЄДРАА об'єктом критичної інфраструктури.
Завершальним етапом стало внесення відповідного запису до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури , який веде та формує Держспецзв'язок.
"Реєстр АРМА визнано об'єктом критичної інфраструктури. Це досягнення команди Нацагентства спільно з іншими органами покладає на нас обов'язок захищати цей ресурс від загроз і відкриває нові можливості для діалогу з партнерами щодо його модернізації. Це дасть поштовх розвитку наших інформаційних систем, особливо їх захищеності. Наступна мета - визнання наших систем об'єктом критичної інформаційної інфраструктури", - заступник Голови АРМА Станіслав Петров.
Чому це важливо?
ЄДРАА є надважливим елементом цифрової інфраструктури України. Ним користуються суди, правоохоронні, антикорупційні та інші державні органи для ефективного управління арештованими активами та забезпечення прозорості кримінальних проваджень. Він містить дані про всі активи, які арештовані у кримінальних справах, що є критичним для боротьби з корупцією та економічними злочинами.
Наразі ЄДРАА налічує понад 324 000 записів, з них — 72 000 активи в управлінні АРМА. Лише у 2024 році за рахунок ефективного управління активами АРМА забезпечило надходження майже 2 млрд грн до Державного бюджету України. Ця сума демонструє значний внесок Агентства у наповнення державної скарбниці та підкреслює важливість захисту Реєстру як стратегічного ресурсу.
Публічність Реєстру запобігає корупційним ризикам у сфері управління арештованими активами, забезпечуючи прозорість та підзвітність процесів. Це дозволяє громадськості та журналістам моніторити рух арештованих активів, що є важливим інструментом громадського контролю.
Визнання Реєстру об'єктом критичної інфраструктури передбачає впровадження додаткових заходів безпеки та посилення захисту від кібератак. Це гарантує безперебійну роботу системи та захист чутливих даних від несанкціонованого доступу чи маніпуляцій. Такий статус також дозволяє залучити додаткові ресурси для модернізації та розвитку Реєстру, що в перспективі підвищить його ефективність та функціональність.
Крім того, цей крок сприяє посиленню міжнародної співпраці у сфері управління арештованими активами, оскільки підвищує довіру іноземних партнерів до української системи та створює передумови для інтеграції з відповідними міжнародними реєстрами та базами даних.