Рибоохоронці Держрибагентства ефективно протидіють черговій хвилі браконьєрства на водоймах України
Протягом різдвяно-новорічного періоду рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують 24/7 патрулювати водойми задля збереження рибних запасів. Тому сподівання браконьєрів на зменшення пильності рибоохоронців у вихідні та святкові дні є марними.
Так, за останній тиждень найрезультативнішими виявилися рейди чернівецьких рибпатрульних, яким спільно з поліцією вдалося задокументувати порушників, що масово знищували водні біоресурси на Дністровському водосховищі за допомогою чотирьох сіток. В улові рибних мародерів виявлено 240 раків і 147 рибин – судак, плітка, рибець, окунь, лящ, щука, а також червонокнижний вирезуб причорноморський. Сума, нарахована горе-рибалкам за завдані рибному господарству збитки, становить понад 1,1 млн грн.
Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і хмельницькі рибоохоронці. На річці Данилівка їм спільно з поліцією вдалося викрити двох осіб, які п'ятьма сітками незаконно вполювали 43 кг водних біоресурсів – червонокнижних вирезубів, а також судаків, пліток, окунів, рибців, раків і щуку, завдавши природі збитків на суму 317 тис. грн.
Окремої відзнаки заслуговує робота донецьких рибпатрульних, яким під час інспектування водойм Покровського району, неподалік від лінії фронту, вдалося викрити зловмисника, що трьома «пастками» незаконно «нарибалив» раків на 237 тис. грн збитків рибним ресурсам країни.
На місця вищезгаданих подій було викликано слідчо-оперативні групи Національної поліції. За всіма фактами порушень оформлено адміністративні протоколи, готуються також матеріали для відкриття кримінальних справ. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено.
Шановні рибалки, будьте відповідальними та пам’ятайте, що дотримання правил рибальства – це не чиясь забаганка, а необхідна умова для збереження та примноження водних біоресурсів нашої країни. Порушуючи ці правила, ви завдаєте непоправної шкоди не лише водним мешканцям, а й своїм нащадкам.
Нагадуємо, у Держрибагентстві функціонує всеукраїнська «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50. Закликаємо громадян не лишатися байдужими до нашої іхтіофауни та невідкладно повідомляти про всі виявлені факти порушень рибоохоронного законодавства!