Рік наполегливої праці приніс результати!
Більше року тому командою Держенергоефективності під керівництвом Ганни Замазєєвої ініційовано внесення змін до статті 20 Закону України «Про теплопостачання». Для удосконалення механізму розрахунку та встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється з альтернативних джерел енергії, було неодноразово проведено наради та консультації з профільними асоціаціями, бізнесом та органами влади, було створено робочу групу для врегулювання питання встановлення тарифу на теплову енергію з альтернативних джерел, який враховуватиме усі витрати на її виробництво, а також дасть можливість захистити такі підприємства від встановлення їм тарифу, що не покриває усіх витрат.
Нагадаємо, що чинний механізм тарифоутворення не завжди покриває всі витрати на виробництво тепла з альтернативних джерел, що призводить до збитків для підприємств та стримує їх розвиток.
Нарешті, 20 травня цього року у Верховній Раді України зареєстровано важливий законопроєкт (№ 11273), який дозволить врегулювати проблемні питання діяльності підприємств теплопостачання, у тому числі тих, що виробляють теплову енергію з використанням альтернативних джерел енергії.
Що зміниться?
Зараз тарифи для установ і населення, що фінансуються з бюджетів, встановлюються на рівні 90% від тарифу на тепло з природного газу.
Після прийняття закону виробники зможуть обирати спосіб розрахунку тарифу: • 90% від середньозваженого тарифу на тепло з газу, • 90% від власного газового тарифу, • або економічно обґрунтований тариф за затвердженим порядком, якщо попередні варіанти не покривають всі витрати.
Чому це важливо?
- Новий законопроєкт дозволить виробникам тепла з альтернативних джерел встановлювати справедливі економічно обґрунтовані тарифи. - Це допоможе забезпечити теплом населення, школи та дитячі садочки у наступному опалювальному сезоні. - Законодавчі зміни створять конкурентні умови для всіх виробників тепла, що сприятиме розвитку зеленої енергетики в Україні.
Ми віримо у швидкий розгляд законопроєкту у Верховній Раді та готові співпрацювати з експертами для його втілення.
Разом зробимо нашу енергетику чистішою та ефективнішою!