Розпочато процес обміну досвідом між українською та польською геологічними службами


Вересень 22
15:25 2022

Національна дослідницька установа «Польський геологічний інститут» провела науково-практичний семінар для співробітників Державної геологічної служби України

В рамках двостороннього співробітництва Україна – Польща та підписаного Меморандуму про взаєморозуміння у секторі геології та мінеральних ресурсів відбувся науково-практичний семінар Національної дослідницької установи «Польський геологічний інститут» для співробітників Державної геологічної служби України. Українську сторону представляли фахівці Держгеонадр, ДНВП «Геоінформ України», ДП «Геофізика», НАК «Надра України». Темами до обговорення стали: боротьба з нелегальним користуванням надрами та процес оцифрування й архівування геологічної інформації в Польщі.

«Ми щиро вдячні Польщі за допомогу українському народові в боротьбі з російською агресією. Проведення семінару є важливим для нас кроком у налагодженні співпраці між українською та польською сторонами в контексті інтеграції України до Європейського Союзу й отримання кращих європейських практик роботи геологічних служб», – зауважив Перший заступник Голови Держгеонадр Володимир Бучко.

Під час практикуму польські колеги наочно продемонстрували процес аналізу космічних знімків високої роздільної здатності для виявлення порушень земного покриву. Після того, як зміни будуть помічені, за допомогою спеціального програмного забезпечення такі об’єкти вносяться до спеціальної бази даних, перевіряються з виїздом на місце і після аналізу визначається законність їх появи. Така робота проводиться в межах спеціальної програми польського уряду й реалізується польським геологічним інститутом, що виконує функції геологічної служби.

Польська сторона поділилася досвідом з оцифрування геологічної інформації та продемонструвала інформаційно-комунікаційну систему доступу до неї. Як і в Україні, в Польщі триває процес оцифрування геологічних звітів і наповнення каталогу відомостей про геологічну інформацію.

Після обговорення основних тем, сторони провели ожвавлену дискусію щодо процесу підготовки об’єктів надрокористування для ліцензування, доступу до геологічної інформації та її компенсації, особливостей роботи Державної геологічної служби України та Польського геологічного інституту.

За результатами семінару домовилися про подальший обмін досвідом. Невдовзі українська сторона проведе для польських колег аналогічний захід, де продемонструє процес створення геопросторових даних родовищ і проявів корисних копалин на базі геологічних звітів, функціонал Державного геологічного порталу, технології оцифрування сейсмічних профілів.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України та Польський Геологічний Інститут – Національний Дослідницький Інститут, який діє як національна геологічна та гідрологічна служба Польщі, підписали Меморандум про взаєморозуміння у секторі геології та мінеральних ресурсів і погодили його умови.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ігор Клименко доповів Володимиру Зеленському про ліквідацію наслідків російських ударів

Прочитайте повну статтю

Антидопінгова діяльність у спорті: Комітет розглянув стан виконання Закону

Прочитайте повну статтю

Посилення співпраці задля виконання рішень ЄСПЛ: у Мін’юсті відбулася багатостороння зустріч із...

Прочитайте повну статтю

Хай живе надія: вдруге відбувся фестиваль хорових колективів ліцеїв МВС

Прочитайте повну статтю

Наші вдома: як підрозділи системи МВС супроводжують перші кроки звільнених з полону бійців на ш...

Прочитайте повну статтю

Участь у Регіональному воркшопі з питань протидії незаконному обігу та фальсифікації лікарських...

Прочитайте повну статтю

Представників Держлікслужби включено до складу делегації України для участі в роботі сесій Комі...

Прочитайте повну статтю

У Валках оформили паспортні документи для родини ромської національної меншини

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь