Сенсація

Розпочинається імплементація директиви ЄС Solvency IІ щодо платоспроможності страховиків


Листопад 20
21:00 2023

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт Положення про встановлення вимог щодо забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності страховика (далі – Положення).

Положення розроблене з метою забезпечення реалізації вимог Закону України “Про страхування” з урахуванням принципів Директиви 2009/138/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2009 року про початок і ведення діяльності у сфері страхування і перестрахування та кращих європейських практик (Solvency IІ).

Положенням передбачено два головні блоки вимог:

До 2027 року страховики застосовуватимуть спрощений підхід до розрахунку капіталу платоспроможності з урахуванням показників страхових премій, страхових виплат, технічних резервів тощо. Мінімальний капітал за спрощеним підходом для окремих категорій страховиків, зокрема life-страховиків та non-life-страховиків, із значними обсягами діяльності встановлено на рівні не менше 48 млн грн, для інших – 32 млн грн;

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року та передбачатиме шестимісячний термін для приведення страховиками своєї діяльності у відповідність до нових вимог. Після цієї дати за порушення вимог щодо платоспроможності Національний банк не застосовуватиме заходи впливу до страховиків у разі виконання планів відновлення діяльності та/або фінансування.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями: 

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 18 грудня 2023 року на електронну адресу: [email protected] або на поштову адресу: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601.

Директива Європейського Союзу Solvency II стосується насамперед розміру капіталу, який повинні мати страхові компанії, щоб зменшити ризик неплатоспроможності. Наступними кроками щодо посилення вимог до платоспроможності страховиків в Україні відповідно до цієї директиви будуть визначення порядку оцінки окремих категорій прийнятних активів та запровадження з 2027 року вимог до розрахунку капіталу платоспроможності й мінімального капіталу за базовим підходом для окремих категорій страховиків.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії