Сенсація

РОЗ’ЯСНЕННЯ: Працівники Національного банку, що здійснюють перевірки банків, не мають відношення до надання банками кредитів позичальникам та можливих зловживань з ними


Листопад 11
12:59 2021

25 жовтня 2019 року пресслужба Прокуратури міста Києва поширила інформацію про оголошення підозри старшому економісту Департаменту виїзних перевірок банків НБУ, який, незважаючи на нібито відсутність заставного майна банку "Богуслав", підписав акт про його перевірку. Також повідомлено, що дії працівника Національного банку України кваліфіковано за ч.2 ст.366 КК України ("Службове підроблення").

Національний банк повідомляє, що здійснює перевірки банківських установ, зокрема щодо дотримання адекватності розрахунку банком кредитних ризиків вимогам законодавства України. Ціль таких перевірок – оцінка кредитного ризику банку в межах чинного законодавства України. Водночас працівники Національного банку, що здійснюють перевірки банків, не мають відношення до надання банками кредитів позичальникам та до можливих зловживань банків зі заставним майном за такими кредитами і, відповідно, до нанесення банкам збитків у результаті своєї діяльності. Їхнє завдання – здійснити оцінку кредитного ризику, а не встановлювати факт привласнення чи здійснення інших зловживань зі заставним майном. Крім того, перевірка сформованих банком "Богуслав" резервів проводилася Національним банком набагато пізніше (близько трьох років) після надання банком кредиту, тому не могла бути пов’язаною з будь-якими зловживаннями стосовно видачі цього кредиту, що можуть бути виявлені у процесі слідства.

Національний банк готовий всебічно сприяти слідству, надаючи відповідну інформацію для комплексного та об’єктивного розслідування, зокрема необхідну інформацію щодо процедур нагляду та перевірок банків. Водночас у випадку надання правоохоронними органами відповідних доказів щодо протиправної діяльності працівників Національного банку – оперативно на них реагувати.

Крім того, Національний банк звертається до журналістів із проханням утримуватися від завчасних висновків, коментарів та упереджених суджень щодо викладених звинувачень та дотримуватися принципу презумпції невинуватості.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Щодо застосування п. 137.11 ст. 137 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які...

Прочитайте повну статтю

Виїзна нарада ДПС на Львівщині: аналіз роботи територіальних органів ДПС у західному регіоні у...

Прочитайте повну статтю

Мін’юст подав до ВАКС позов про застосування до Гізай С. Ф. санкції

Прочитайте повну статтю

Віктор Дубовик про підсумки Подільського регіонального науково-практичного форуму для нотаріусі...

Прочитайте повну статтю

З початку повномасштабної війни у Міграційній службі оформлено понад 8 млн паспортних документі...

Прочитайте повну статтю

«ХАРТІЯ». ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

Вчора з Центрального залізничного вокзалу Києва українські ветерани та воїни відправились на зм...

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром впроваджує найкращі практики запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь