Руслан Стрілець: двосторонні відносини України та Польщі займаюсь особливе місце у новій воєнній історії України та захисті і відновленні довкілля


Травень 24
00:26 2022

18 травня Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зустрівся із Міністеркою клімату та навколишнього середовища Республіки Польща Анною Москвою. На запрошення Міністра, польська делегація прибула в Україну для обговорення питань подальшої співпраці та надання допомоги нашій країні у воєнний та післявоєнний період. Також делегація відвідала Козаровичі, Бородянку, Бучу та Мощун, щоб на власні очі побачити екологічну шкоду, яку завдав окупант, намагаючись захопити українські землі.

«За останні 20 років це перший військовий конфлікт у світі із такими масштабами шкоди довкіллю. Російські ракети бомблять наші нафтобази, ТЕЦ, заводи хімікатів. У повітря викидаються тонни отруйних речовин. Забруднюються водойми та ґрунти. Горять ліси, знищуються цінні природно-заповідні території. Деякі екосистеми ми вже втратили назавжди», - розповів Руслан Стрілець польським колегам.

18 травня виповнилося 30 років з дати підписання Договору  між Україною і Республікою Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво. Міністр відзначив, що 24 лютого 2022 року Україна відкрила нову сторінку своєї історії. І двосторонні відносини України та Польщі займаюсь в ній особливе місце. Підтримка Польщі виявилася безпрецедентною:

Під час зустрічі Руслан Стрілець та Анна Москва домовилися також найближчим часом синхронізувати підпорядковані центральні органи виконавчої влади з обох сторін для обміну досвідом  у сфері захисту довкілля.

Міністерства України та Польщі співпрацюватимуть і у питаннях моніторингу стану довкілля.  Серед досягнутих домовленостей - передача Україні нового обладнання, що дозволить державі та кожному українцю отримувати якісні дані про стан навколишнього середовища у режимі реального часу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ДСНС України отримала 69 автомобілів від партнерів з Великої Британії, США, Японії та Естонії

Прочитайте повну статтю

Рибна галузь України: крокуємо до європейських стандартів

Прочитайте повну статтю

Вода як секрет успішного вирощування якісної картоплі

Прочитайте повну статтю

Поблизу Вовчанська прикордонники спалили ворожу «буханку»

Прочитайте повну статтю

АРМА працюватиме з поліцією Скандинавських країн щодо розшуку криптоактивів

Прочитайте повну статтю

Заява Мінфіну щодо рішення G7 про спрямування Україні близько $50 млрд через механізм додаткови...

Прочитайте повну статтю

Земельний банк: Уряд передав ФДМУ понад 104 тисячі га землі для старту проєкту

Прочитайте повну статтю

Наталія Мануїлова, сержант бригади "Азов":«Я мала вижити, щоб знов обійняти свою дитину»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь