Семи небанківським установам анульовано ліцензії, 15 установ виключено з реєстрів


Березень 15
15:01 2023

Національній банк України анулював ліцензії семи небанківським установам та виключив з Державного реєстру фінансових установ 12  небанківських фінансових установ та три небанківські установи – з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Щодо анулювання ліцензій

На підставі власних заяв анульовано всі наявні ліцензії:

На підставі отриманої заяви від ТОВ "ФК "ЕЛЕКТРОННІ ПЛАТІЖНІ РІШЕННЯ" (ЄДРПОУ 43144451) анульовано ліцензію на надання послуг з факторингу.

Щодо виключення з реєстрів

Сім небанківських фінансових установ виключено з Державного реєстру фінансових установ у зв’язку із прийняттям Національним банком України рішення про анулювання (відкликання) у них усіх наявних ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг*:

АСК "ОМЕГА" мало 24 ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування, які було анульовано на підставі рішення Правління Національного банку України від 23 лютого 2023 року.

Згідно з останньою поданою АСК "ОМЕГА" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 125 888,1 тис. грн, вартість активів – 270 443,8 тис. грн, страхові резерви – 50 864,9 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становила 0,37%.

ПРАТ "СК "ВОНА" мало 16 ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування, які було анульовано на підставі рішення Правління Національного банку України від 02 березня 2023 року.

Згідно з останньою поданою ПРАТ "СК "ВОНА" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 0 тис. грн, вартість активів – 31 098 тис. грн, страхові резерви – 0 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становила 0,0%.

ТДВ "СК "АМДЖИ-ІНШУРЕНС" мало 8 ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері страхування, які було анульовано на підставі рішення Правління Національного банку України від 02 березня 2023 року.

Згідно з останньою поданою ТДВ "СК "АМДЖИ-ІНШУРЕНС" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 1 927 тис. грн, вартість активів – 39 322 тис. грн, страхові резерви – 270 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становила 0,006%.

З Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги виключено ТОВ "НЕО ВАЙС" (ЄДРПОУ 43580701) у зв’язку із прийняттям Національним банком України рішення про анулювання (відкликання) в нього усіх наявних ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг*.

Крім того, на підставі поданих документів ТОВ "ФК "АСУМА", ПТ "ТАРАСОВ І КОМПАНІЯ", ЛОМБАРД "СТАТУС", ПТ "ЛОМБАРД САМОЦВІТ" ЛЕУС Р.С. І КОМПАНІЯ, ПТ "ЛОМБАРД "П-ЕЛЕМЕНТ" ШКОЛЕНКО І КОМПАНІЯ" виключено з Державного реєстру фінансових установ, а ТОВ "ТК "АГРОСПЕЙС" та ТОВ "ТД "АРМАДА ЛТД" – з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

На підставі отриманої заяви ПТ "ДОВІРА ПЛЮС" МЕЛЬНИК І КОМПАНІЯ" (ЄДРПОУ 37906685) виключено з Державного реєстру фінансових установ.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 09 березня 2023 року.

* Відповідно до підпункту 4 пункту 560 глави 68 розділу ХІ Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 № 153 (зі змінами), однією з підстав для виключення надавача фінансових послуг з Державного реєстру фінансових установ є прийняття Національним банком України рішення про анулювання (відкликання) усіх ліцензій/останньої з наявних у надавача фінансових послуг ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Постраждали цивільні громадяни: поліція працює на місці ранкових ударів по Харківщині

Прочитайте повну статтю

Крокуючи на риболовлю – дотримуйтесь норм вилову водних біоресурсів

Прочитайте повну статтю

Знищення ворожих укриттів – нічна робота «Вампіра» на Сіверському напрямку

Прочитайте повну статтю

Мінфін, Мінекономіки та Мінінфраструктури напрацьовують підходи щодо формування єдиного пріорит...

Прочитайте повну статтю

За матеріалами ДБР суд вчергове арештував яхту Медведчука «ROYAL ROMANCE»

Прочитайте повну статтю

Дійшли тільки до Тиси. На Закарпатті затримали 9 чоловіків призовного віку, одному викликали «ш...

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Бюджетна підтримка від Японії сягає $6,3 млрд з лютого 2022 року, із яких майж...

Прочитайте повну статтю

Схвалено рекомендації для розбудови безбар’єрної фінансової системи

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь