Сергій Марченко зустрівся з Виконавчим Віце-Президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом


Квітень 30
12:12 2023

Перебуваючи з робочим візитом у Стокгольмі, Швеція, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Виконавчим Віце-Президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

У зустрічі також взяв участь Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Сторони обговорили співпрацю у рамках масштабної макрофінансової програми ЄС (МФД) для України на 2023 рік, швидке відновлення та інтеграцію України в ЄС.

“Вдячний ЄС за лідерство у наданні Україні фінансової допомоги. Завдяки підтримці ЄС під час війни були своєчасно здійснені першочергові бюджетні видатки. На цей рік програма МФД передбачає надання Україні пільгового фінансування у розмірі до 18 млрд євро, враховуючи 6 млрд євро, які вже перераховано до державного бюджету. Це безперечно вагомий внесок у фінансування бюджетного дефіциту та підтримку економіки країни в умовах воєнного стану”, — зазначив Сергій Марченко.

Також Міністр фінансів України наголосив, що Уряд України продовжує впровадження структурних реформ для набуття членства в Європейському Союзі. І водночас подякував колегам з ЄС за сприяння на цьому шляху: “Ми ведемо активну роботу для виконання умов отримання статусу кандидата, в тому числі Міністерство фінансів залучено до приведення законодавства у сфері боротьби з відмиванням коштів до стандартів FATF. Ми готові і надалі поглиблювати співпрацю для якнайшвидшого вступу до ЄС та ефективного використання фінансових ресурсів”.

Враховуючи продовження активних бойових дій та спричинену ними економічну стагнацію, Україна потребує підтримки міжнародних партнерів для реалізації швидкого відновлення. Із необхідних 14,1 млрд доларів на 2023 рік, у держбюджеті передбачено 3,3 млрд доларів США. Сторони обговорили інструменти мобілізації решти необхідних ресурсів. 

Сергій Марченко подякував ЄС  за наміри долучитися до фінансування термінового відновлення та зазначив, що швидка мобілізація коштів є життєво важливою, оскільки цьогорічні пріоритети спрямовані на створення безпечних та належних умов життя для мільйонів українців, а також на створення передумов для сталого економічного розвитку.

Нагадаємо, що у звіті RDNA2, підготовленому спільними зусиллями Світового банку, Уряду України, Європейської Комісії та ООН, верифіковано потреби на пріоритетні напрямки швидкого відновлення на 2023 рік, якими визначено  відновлення енергетичної інфраструктури, гуманітарне розмінування, відбудова пошкодженого та зруйнованого житла, відновлення критичної та соціальної інфраструктури, підтримка малого та середнього бізнесу.

Сторони домовились продовжити конструктивний діалог щодо поглиблення співпраці у зміцненні фінансової стійкості України, відновленні та на шляху інтеграції країни в ЄС.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

ОВК ''Інгулецька'' відновлює зрошення на півдні країни завдяки Програмі USAID АГРО

Прочитайте повну статтю

МВС та ОБСЄ посилюють співпрацю у розшуку зниклих дітей за особливих обставин

Прочитайте повну статтю

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Прочитайте повну статтю

«Україна має великі сподівання на головування Польщі в Раді ЄС для відкриття перших переговорни...

Прочитайте повну статтю

«В Україні побудують Центр підготовки саперів», – Ігор Клименко

Прочитайте повну статтю

«Покровськ ми не віддамо, це наша земля». Піхотинці бригади «Червона Калина» показали латвійськ...

Прочитайте повну статтю

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Прочитайте повну статтю

Понад 411 млн. грн. у бюджети: внесок Міграційної служби Закарпаття

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь