Щодо інформаційних атак на Вищу раду правосуддя та її членів
Стаття 34 Конституції України встановлює, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Стаття 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожен має право на свободу думки.
Вища рада правосуддя поважає право кожного на свободу думки і робить все можливе для того, щоб громадяни України загалом та представники громадянського суспільства зокрема швидко отримували від ВРП достовірну інформацію щодо діяльності ВРП.
Прикладом таких кроків є онлайн-трансляція всіх засідань Вищої ради правосуддя, її Дисциплінарних палат, залучення представників медіа та громадського сектору до заходів, які організовує ВРП. На офіційному вебсайті ВРП функціонують 9 реєстрів, за допомогою яких можна отримати вичерпну інформацію щодо документів та матеріалів, які створює ВРП та її секретаріат. Станом на 1 листопада 2024 року було надано 4275 відповідей на звернення громадян та розглянуто 1335 запитів на публічну інформацію. На гарячу лінію ВРП у цьому році звернулися 2134 рази. З 2024 року ВРП формує 17 наборів даних та оприлюднює їх на Порталі відкритих даних. Важливим кроком у напрямі відкритості та прозорості діяльності ВРП є поіменне голосування членів ВРП під час ухвалення рішень.
Незважаючи на політику максимальної відкритості роботи ВРП, у певних медіа, у низці анонімних телеграм-каналів та на деяких сторінках в соціальних мереж уже не перший місяць здійснюються інформаційні атаки щодо дискредитації ВРП та її членів. Поширюється неправдива, надумана, подекуди відверто маніпулятивна інформація щодо діяльності членів Ради. Крім того, такі публікації розголошують персональні дані членів ВРП, що є ігноруванням приписів законодавства та втручанням в особисте життя, чим порушуються фундаментальні права людини. Такі неперевірені, анонімні публікації чи дописи не мають нічого спільного зі свободою думки і слова, як і нічого спільного із демократичними засадами суспільства. Така діяльність підважує авторитет конституційного органу.
ВРП щоденно демонструє свою прозорість та відкритість, члени ВРП пройшли перевірку Етичною радою. Систематичні «викривальні» чи «інсайдерські» повідомлення не лише поширюють чутки та плітки, а й переважно їх генерують.
Члени ВРП як публічні особи готові до публічної критики, але критики відкритої та конструктивної.
Саме тому ВРП закликає всіх, хто цікавиться роботою конституційного органу суддівського врядування, довіряти офіційній та перевіреній інформації, яка публікується на офіційних інформаційних ресурсах ВРП.
Ми живемо в часи постправди, «правдолюбці», які невтомно, денно й нощно вишукують «компромати» на членів ВРП, насправді не маючи за мету донести до суспільства правду, а діють винятково у приватних чи корпоративних інтересах.
ВРП є відкритою до співпраці та комунікації з будь-яких питань чи ситуацій.
Будьмо уважні! Довіряймо лише перевіреній інформації.
Прес-офіс ВРП.