Сенсація

Система БПД долучилася до регіонального туру «День прав людини у вашому місті»


Грудень 20
17:18 2021

П’ятьма містами України проходить регіональний тур «День прав людини у вашому місті», метою якого є підвищення обізнаності про права людини, спонукання громадян до більш активного захисту своїх прав та формування правової свідомості українців.

Регіональний тур «День прав людини у вашому місті» стартував у Міжнародний день прав людини — 10 грудня – у Харкові, 14 грудня пройшов у Львові, 16 грудня – в Одесі, на черзі – Дніпро та Маріуполь.

Під час туру презентуються результати третьої хвилі опитування «Що українці знають та думають про права людини», яке з 2016 року проводиться кожні два роки для того, щоб вивчити сприйняття, уявлення та розуміння прав людини і основоположних свобод в українському суспільстві.

У турі правозахисники розповідають про результати дослідження загалом і окремо акцентують на відповідях опитаних із конкретних регіонів. Зокрема, третя хвиля опитування показала, що 87% жителів східних областей, у тому числі Харківщини, обрали свободу першою з найважливіших цінностей прав людини. На другому місці у жителів східної України – безпека. Хоча, наприклад, в інших областях на другому місці справедливість. Так, у переліку основних цінностей для жителів Південної України (зокрема Одеської області), на другому місці – після свободи, – знаходиться справедливість (81% опитаних), на третьому – рівність (64%), далі йдуть безпека (62%) і матеріальна забезпеченість (60% — найбільший показник в Україні).

Щодо уявлення про ефективні способи захисту прав людини в Україні, то звернення до системи безоплатної правової допомоги відмітили 12,8% опитаних, з яких 10,6% вже зверталися за захистом своїх прав до юристів та адвокатів, які співпрацюють із системою БПД.

«Якщо говорити про західний регіон, то ми бачимо, що тут найменша кількість людей, які не намагаються захищати свої права у разі їх порушення. Водночас, тут найбільший відсоток людей, які захищають свої права за допомогою юристів, адвокатів, які співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги. На сьогодні, згідно із дослідженням, система безоплатної правової допомоги входить у ТОП-10 найефективніших способів захисту прав, натомість у 2016 році взагалі не було інформації про те, що можна захистити свої права за допомогою системи БПД», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олександр Баранов.

Система безоплатної правової допомоги з кожним роком розширює та зміцнює свої можливості, про це свідчать і результати даного дослідження.

«З 2016 року майже вдвічі збільшилась кількість людей, які знають про систему безоплатної правової допомоги, як вона працює, куди потрібно звернутися, щоб отримати кваліфіковану консультацію або представництво у суді чи навіть захист у кримінальному провадженні. Мовою цифр – 25% українців знають, що таке система БПД, де розташовані наші офіси, як до нас звернутись. Ще 35% громадян колись чули про систему БПД, але не знають, де вона є і як скористатись її послугами», – розповів Олександр Баранов.

Правопросвітництво – одна з можливостей донести людям інформацію та підвищити їх правову обізнаність. У січні-листопаді цього року центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели понад 23 тис. правопросвітницьких заходів, загальне охоплення яких склало понад 786,7 тис. осіб.

Наприклад, цього року було проведено понад 4,1 тис. правопросвітницьких заходів на тему земельних правовідносин, під час яких охоплено понад 139,5 тис. осіб.

«Результати такої правопросвітницької діяльності ми побачили під час розповсюдження інформації про земельну реформу, яка активно впроваджується в державі. Саме завдяки правопросвітницьким заходам майже вчетверо збільшилась кількість людей, які звертаються до системи БПД саме з питань земельної реформи. Для нас дуже важливо проводити правопросвітницьку діяльність, адже це ще одна нагода розповісти людям, що свої права можна і треба захищати», – наголосив Олександр Баранов.

У містах, де проходить регіональний тур «День прав людини у вашому місті», розміщена тематична виставка: чотири кольорові конструкції у формі кубів, проілюстровані найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами та висновками. Також на експозиції працює  інформаційний намет. Зацікавленим громадянам розповідають про опитування «Що українці знають та думають про права людини» та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися за безоплатною допомогою. Фахівці системи БПД під час акцій у межах туру розповідають про систему безоплатної правової допомоги.

Довідково

Захід організовано в межах проєкту «День прав людини у вашому місті» Центром прав людини ZMINA у співпраці з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Опитування «Що українці знають та думають про права людини» проведене Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та Центром прав людини ZMINA за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь у опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються у динаміці в порівнянні з 2018 і 2016 роками.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ігор Клименко: Бійці НГУ продовжують рішуче та професійно виконувати найскладніші завдання, зав...

Прочитайте повну статтю

Випікання хліба, ліпка з глини та оздоровчі водні процедури: гвардійці пройшли курс декомпресії

Прочитайте повну статтю

Імітаційна сесія двосторонньої зустрічі України та Європейської комісії

Прочитайте повну статтю

Управлінням Державної служби якості освіти у Чернівецькій області проведено освітянську імпрезу...

Прочитайте повну статтю

64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Прочитайте повну статтю

Секретаріат ВРП розпочав автоматизований розподіл дисциплінарних скарг на суддів між дисципліна...

Прочитайте повну статтю

Фінансова грамотність для майбутнього. Підсумки п’яти років співпраці Фонду гарантування вкладі...

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: понад 4 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь