Шлюб онлайн: відтепер українці можуть офіційно одружитись через Дію
В Україні з’явилася можливість офіційно одружитися молодятам на відстані. Відтепер процес одруження є повністю цифровізованим.
Скористатися послугою «Шлюб онлайн» можуть українці, які:
«Процес державної реєстрації шлюбу цифровізовано — процедуру повністю переведено в електронний формат. Разом з українськими колегами та міжнародними партнерами працюємо над впровадженням цифрових рішень, які сприяють розвитку державних послуг та покращенню якості електронного сервісу в соціальній сфері в Україні», — підкреслив директор Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Єгор Разогрєєв.
Для того, щоб скористатися послугою, спочатку необхідно оновити Дію. Далі один з наречених має відкрити застосунок, обрати розділ «Шлюб онлайн» та натиснути «Подати заяву». Незабаром Вашому партнеру буде надіслано запит на підтвердження, відповідь та дані за яким мають надійти протягом 12 годин.
Після підтвердження система автоматично запропонує доступні дати для проведення церемонії, але не раніше ніж за п’ять днів до запланованої події. Також наречені мають визначатися з прізвищем: залишити своє, обрати прізвище партнера або ж зробити подвійне.
У день весілля молодята за посиланням у Дії мають доєднатися до онлайн-церемонії, де на них чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу Міністерства юстиції України. Наречені можуть перебувати в будь-якому місті країни чи світу або ж просто поруч і сказати «Так» коханій людині. Процедура одруження триває до 30 хвилин, при цьому технічне забезпечення процесу відбувається через платформу відеозв’язку Webex від американської корпорації Cisco.
Актовий запис про шлюб молодята мають підписати за допомогою електронного підпису «Дія.Підпис». Свідоцтво про шлюб можна буде отримати через кілька днів у відділенні Укрпошти або замовити доставку кур’єром. Відомості про видане свідоцтво будуть автоматично оновлені в Дії протягом доби після реєстрації шлюбу.
Крім того, молодята зможуть скасувати заяву про шлюб через Дію. Повторно подати її можна будь-коли.
Сервіс у Дії розробляється Мінцифрою спільно з Міністерством юстиції України, Державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою, АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Технічним партнером виступила компанія Сisco, яка в межах підписаного з Мінцифрою меморандуму надала рішення для відеоконференцій Cisco Webex