Шосте засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки


Листопад 18
19:04 2021

16-17 листопада в режимі онлайн відбулося шосте засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення», організоване Міністерством внутрішніх справ України за підтримки Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish radiation safety authority).

Зазначене засідання було відкрито вітальними промовами заступниці Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян та т.в.о. Голови ДАЗВ Євгена Крамаренко.

У своїй вітальній промові т.в.о. Голови ДАЗВ Євген Крамаренко зазначив, що: «Проведення таких зустрічей є важливим заходом для плідної співпраці між країнами-донорами та українською стороною з метою покращення обміну інформацією з питань радіаційної та ядерної безпеки. ДАЗВ вважає, що ініціатива поширення інформації як серед донорів, так і серед тих, хто отримує допомогу, є важливою для подальшої співпраці з нашими міжнародними партнерами».У ході засідання начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадскістю ДАЗВ Катерина Павлова, презентувала результати міжнародної співпраці з країнами-донорами. Зокрема було повідомлено про діючі проєкти та нагальні виклики, які постали перед Україною у сфері поводження з РАВ, радіаційної та ядерної безпеки на підприємствах, що належать до сфери управління Агентства. Також, начальник відділу з питань державної політики у сфері поводження з РАВ Олександр Кравченко зазначив, що введення в експлуатацію ЦСВДІВ планується протягом 2022- початку 2023 років. Вищезазначеним представником ДАЗВ було зазначено, що українською стороною було вжито дієвих заходів щодо покращення реагування на загрози з можливих терористичних викликів у зоні відчуження на комплексі «Вектор».

ДАЗВ є однією зі сторін української групи з обміну інформацією, яка і надалі буде активно брати участь у розбудові міжнародного співробітництва в сфері протидії розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення. Участь у онлайн-засіданні взяли: представники з Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Норвегії, США, України, Швеції, представники ЄС, НАТО та інших міжнародних організацій.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у межах роботи Міжнародного безпекового форуму в...

Прочитайте повну статтю

Виступ Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука на 16-му Галіфакському міжнародному без...

Прочитайте повну статтю

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь