Спецпроєкт «За лаштунками МВС. Артилеристи»: як нищить ворога перша артилерійська бригада в структурі НГУ
У межах спецпроєкту «За лаштунками МВС» представляємо Окрему Артилерійську бригаду Національної гвардії України (ОАБр). Вона створена за міжнародними стандартами НАТО для підтримки інших частин бригад НГУ.
ОАБр — це перший артилерійський підрозділ бригадного рівня в структурі НГУ. Серед головних задач бійців: контрбатарейна боротьба, знищення штурмових груп, знищення тилових пунктів управління.
Бригада створена на весні 2024 року, але вже активно й ефективно виконує службово-бойові завдання на багатьох напрямках лінії фронту. Чільне місце в озброєнні обіймає «богиня артилерії» САУ «Богдана». Це перша та єдина українська самохідна артилерійська установка, розроблена під стандарти країн НАТО.
Українська гаубиця, як пояснює заступник командира самохідного артилерійського дивізіону з озброєння і техніки ОАБр «Бобер», може виконувати завдання вогневого ураження на відстань до 41 км. Це дозволяє влучно і прицільно працювати по цілях, які жодна інша артилерійська установка, яка є на озброєнні в Україні, не вразить.
«Богдану» обслуговує 5 осіб. Кожен військовослужбовець виконує свої задачі. За словами «Десни», в ОАБр кожен розрахунок працює злагоджено, усі бійці відповідально ставляться до своїх обов’язків, і як результат – бригада має зразкові результати.
Як пояснює командир першого реактивного взводу, першої реактивної батареї реактивно-артилерійського дивізіону із позивним «Джеральдо», який працює на техніці БМ-21 «Град», їх завдання полягає в тому, щоб чітко, швидко та влучно відпрацювати в ціль.
«Ми даємо вогневу підтримку підрозділам – найголовніше наше завдання», - додає він.
Каже, що РСЗВ «Град» відпрацьовує як по відкритих позиціях, так і по закритих. Усі місця, де може перебувати ворог. Виявити ворога та скоригувати вогонь артилеристів допомагають «очі артилерії» – екіпажі безпілотних систем. На озброєнні бригади наразі дрони українського виробництва, такі як «Лелека», «Гор», SHARK, «Валькірія». Також є квадрокоптери Mavic та Autel.
На переконання військовослужбовця, дрони надзвичайно потрібні на фронті як ударні, так і розвідувальні. За його словами, досягти успіху на передовій складно без забезпечення кожної ланки Сил безпеки та оборони України.
ОАБр наразі доукомплектовується та проводить відбір кандидатів. Головний критерій – мотивація.
Більше про підготовку артилеристів НГУ та секрети їхньої вогневої майстерності – у новому випуску спецпроєкту «За лаштунками МВС. Артилеристи».
Департамент комунікації МВС України