Спецпроєкт «За лаштунками МВС. Артилеристи»: як нищить ворога перша артилерійська бригада в структурі НГУ


Листопад 04
12:20 2024

У межах спецпроєкту «За лаштунками МВС» представляємо Окрему Артилерійську бригаду Національної гвардії України (ОАБр). Вона створена за міжнародними стандартами НАТО для підтримки інших частин бригад НГУ.

ОАБр — це перший артилерійський підрозділ бригадного рівня в структурі НГУ.  Серед головних задач бійців: контрбатарейна боротьба, знищення штурмових груп, знищення тилових пунктів управління. 

Бригада створена на весні 2024 року, але вже активно й ефективно виконує службово-бойові завдання на багатьох напрямках лінії фронту. Чільне місце в озброєнні обіймає «богиня артилерії» САУ «Богдана». Це перша та єдина українська самохідна артилерійська установка, розроблена під стандарти країн НАТО. 

Українська гаубиця, як пояснює заступник командира самохідного артилерійського дивізіону з озброєння і техніки ОАБр «Бобер», може виконувати завдання вогневого ураження на відстань до 41 км. Це дозволяє влучно і прицільно працювати по цілях, які жодна інша артилерійська установка, яка є на озброєнні в Україні, не вразить.

«Богдану» обслуговує 5 осіб. Кожен військовослужбовець виконує свої задачі. За словами «Десни», в ОАБр кожен розрахунок працює злагоджено, усі бійці відповідально ставляться до своїх обов’язків, і як результат – бригада має зразкові результати.

Як пояснює командир першого реактивного взводу, першої реактивної батареї реактивно-артилерійського дивізіону із позивним «Джеральдо», який працює на техніці БМ-21 «Град», їх завдання полягає в тому, щоб чітко, швидко та влучно відпрацювати в ціль.

«Ми даємо вогневу підтримку підрозділам – найголовніше наше завдання», - додає він.

Каже, що РСЗВ «Град» відпрацьовує як по відкритих позиціях, так і по закритих. Усі місця, де може перебувати ворог.  Виявити ворога та скоригувати вогонь артилеристів допомагають «очі артилерії» – екіпажі безпілотних систем. На озброєнні бригади наразі дрони українського виробництва, такі як «Лелека», «Гор», SHARK, «Валькірія». Також є квадрокоптери Mavic та Autel. 

На переконання військовослужбовця, дрони надзвичайно потрібні на фронті як ударні, так і розвідувальні. За його словами, досягти успіху на передовій складно без забезпечення кожної ланки Сил безпеки та оборони України. 

ОАБр наразі доукомплектовується та проводить відбір кандидатів.  Головний критерій – мотивація. 

Більше про підготовку артилеристів НГУ та секрети їхньої вогневої майстерності – у новому випуску спецпроєкту «За лаштунками МВС. Артилеристи». 

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Циркулярний регламент: інструмент для раціонального використання рибних ресурсів та впровадженн...

Прочитайте повну статтю

ІІІ Міжнародний саміт з продовольчої безпеки: Україна зміцнює лідерство у боротьбі з глобальним...

Прочитайте повну статтю

Новий імпульс для розвитку гідротехнічної меліорації в Україні: створено Асоціацію організацій...

Прочитайте повну статтю

Суд відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "ПРОМСТРАХ"

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Т...

Прочитайте повну статтю

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь