Спільне засідання громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві


Травень 04
11:59 2022

02 травня 2022 року на спільному засіданні громадської та науково-експертної рад при Укрдержархіві розглянуто проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних державних архівних установ України», розроблений за ініціативи Державної архівної служби України, що має на меті створення нових центральних державних архівів України. Пропонується створити Центральний державний архів громадських об’єднань та україніки шляхом злиття ЦДАГО України та ЦДАЗУ України та Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів шляхом злиття ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного та ЦДЕА України.

Як відмітив Анатолій Хромов, очільник Укрдержархіву, зазначений крок спрямований на оптимізацію функцій держави в сфері архівної справи та діловодства, при цьому кадровий потенціал та напрацювання Центрального державного архіву зарубіжної україніки та Центрального державного електронного архіву України за напрямками діяльності архівів упродовж 15 років їхнього існування будуть збережені та набудуть нового якісного розвитку, насамперед цифровізаційні процеси.

Члени громадської та науково-експертної рад одноголосно підтримали, проєкт постанови Кабінету Міністрів України. Громадською радою було також обговорено зміни до плану роботи ради на поточний рік та питання надання допомоги у фіксуванні втрат архівів внаслідок воєнної агресії росії проти України, а також підтримки пропозиції МЗС України поширювати через соціальні мережі достовірну інформацію про події, що відбуваються в Україні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь