Справи банку «Фінанси та кредит» та ще 11 банків – на розгляді судів цього тижня


Грудень 06
12:20 2023

Шевченківський районний суд м. Києва зобов’язав екс-власника АТ «ДЕЛЬТА БАНК» М. Лагуна бути особисто присутнім на судових засіданнях, відхиливши клопотання захисту про його участь у режимі відеоконференції. Відповідне рішення ухвалено судом 27 листопада у справі №761/25125/23 за позовом Фонду у кримінальному провадженні на 214 млн грн.

Як повідомляв Фонд, 30 жовтня 2023 р. рішенням цього ж суду М. Лагуна, який перебуває за кордоном, оголошено в розшук в іншій кримінальній справі (№761/8406/23), у якій він виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол США.

Крім згаданих справ, у судах, на етапі підготовчих засідань, перебувають також господарські позови:

Цього тижня, 04-08 грудня, суди різних інстанцій розглянуть позови Фонду гарантування вкладів до пов’язаних осіб та власників 12 банків, які причетні до завдання збитків цим банкам та/або їхнім кредиторам. Це позови як у господарських, так і у кримінальних провадженнях. Зокрема:

Нагадаємо, виведення коштів з ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалось через схему кредитування та поручительства пов’язаних з акціонерами компаній. Він був одним із банків, з яких було виведено кошти через австрійський Meinl Bank.

Як було встановлено уже під час виведення ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» з ринку, переважну частину цінних паперів, які перебували у нього в заставі, складали сміттєві цінні папери емітента, що його Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в 2015 році включила до Переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, а цінні папери визнала такими, що мають ознаки фіктивності.

Нагадаємо, головною причиною неплатоспроможності Банку та нестачі коштів для повного розрахунку з його кредиторами стали значні збитки від схемного виведення коштів шляхом кредитування пов’язаних з власником Банку компаній, які не повернули отримані кредити та у більшості виявились неплатоспроможними. При кредитуванні згаданих позичальників Банк використовував схему перехресного забезпечення (сross-collateralization) – приймав у заставу за кредитом забезпечення за іншим кредитом того самого або іншого пов’язаного позичальника, переважно неліквідне майно з безпідставно завищеною вартістю (в окремих випадках - в сотні разів). Арешт на активи було накладено з огляду на те, що відповідач протягом тривалого часу намагався у різні способи приховувати факт володіння належним йому майном, за рахунок якого у майбутньому може бути задоволено позовні вимоги Фонду до Костянтина Жеваго.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Завершено внесення даних про припинення діяльності понад 23 тисяч ФОП через портал Дія

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Вдалося повернути з полону додому двох бійців системи МВС

Прочитайте повну статтю

Євген із Дніпра став першим випускником «Автошколи для осіб з інвалідністю» у 2025 році

Прочитайте повну статтю

Дев’ять людей зазнали поранень внаслідок російського удару по багатоповерхівці у Краматорську

Прочитайте повну статтю

Публічна безпека та захист критичної інфраструктури: Уряд Німеччини передав близько 100 автівок...

Прочитайте повну статтю

Для виконання амбітних планів з розбудови інфраструктури у 2025 році Укрзалізниця прийняла перш...

Прочитайте повну статтю

Для нарощення обсягів вантажних перевезень Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пунк...

Прочитайте повну статтю

Триває підготовка меліоративних систем до зрошувального сезону

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь