Справи «Євробанку», банків «Меліор» та «Автокраз» - на розгляді Верховного Суду цього тижня


Жовтень 30
15:00 2024

Цього тижня, 28 жовтня – 1 листопада суди розглядають справи за позовами Фонду до пов’язаних осіб та власників 18 банків, які причетні до завдання збитків цим банкам та/або їхнім кредиторам. Це позови як у господарських, так і у кримінальних провадженнях, зокрема, у судах найвищої інстанції.

Під час здійснення ліквідаційної процедури ПАТ КБ «ЄВРОБАНК» було виявлено, що до того, як цей банк був визнаний неплатоспроможним та у ньому розпочато процедуру ліквідації, у банку здійснювались невиправдано ризикові операції, як-от укладення завідомо збиткового договору купівлі-продажу цінних паперів тощо.

Як повідомляв Фонд, посадові особи ПАТ «МЕЛІОР БАНК» з метою прикриття фінансової неплатоспроможності систематично проводились з грубими порушеннями законодавства операції зі збільшення статутного капіталу банку до мінімально встановленого розміру, необхідного для продовження банківської діяльності станом на 2012 рік. Це було здійснено не за рахунок власних коштів акціонера, як того вимагає законодавство, а фактично за рахунок кредитних коштів, наданих самим банком фірмам, наближеним до акціонерів ПАТ «МЕЛІОР БАНК». Зокрема, було видано кредити на користь чотирьох компаній, і у подальшому залучені кошти шляхом перерахування через різні компанії були зараховані на рахунок акціонера банку. Тобто, це відбувалось без фактичного надходження коштів на рахунки банку, а виключно за рахунок штучно сформованих активів у балансі.

Крім того, у банку було виявлено факти порушення вимог законодавства України, що регулює боротьбу з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом.

Нагадаємо, виведення коштів з ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» напередодні визнання його неплатоспроможним відбувалось через схему кредитування та поруки пов’язаних з акціонерами компаній. Він був одним із банків, з яких було виведено кошти через австрійський Meinl Bank.

Як було встановлено уже під час виведення ПАТ «АВТОКРАЗБАНК» з ринку, переважну частину цінних паперів, які перебували у нього в заставі, складали сміттєві цінні папери емітента, якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в 2015 році включила до Переліку емітентів, що мають ознаки фіктивності, а цінні папери визнала такими, що мають ознаки фіктивності.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Андрій Костюк: Підготовка, психологічний супровід та відновлення є пріоритетами нашої роботи

Прочитайте повну статтю

Суддю Сергія Висоцького тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Тр...

Прочитайте повну статтю

АРМА оголосило конкурс на відбір управителя ТРЦ Gulliver: Актив вже на Prozorro

Прочитайте повну статтю

Справи «Євробанку», банків «Меліор» та «Автокраз» - на розгляді Верховного Суду цього тижня

Прочитайте повну статтю

Успіх приватизації: два приватизаційні аукціони на суму 1,3 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Запрошуємо нотаріусів до тестування оновленого Реєстру довіреностей як складової Єдиної державн...

Прочитайте повну статтю

У Харкові і області минулої доби через російські обстріли загинули четверо людей, ще 10 постраж...

Прочитайте повну статтю

Наслідки російських атак на Донеччині: одна людина загинула, ще 10 зазнали поранень, зокрема дв...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь