Судитимуть працівників Маріупольського слідчого ізолятора, які присягнули на вірність окупантам
![](https://www.gp.gov.ua/storage/uploads/009761e0-93e2-440a-b48d-bb5c96a24c9b/icons-30-32.png)
Прокурори Донецької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох співробітників державної установи «Маріупольській слідчий ізолятор» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
Розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року працівники правоохоронного органу пішли на співпрацю з ворогом. Зрадили присязі старший по корпусу, двоє інспекторів відділу режиму і охорони та старша інспекторка відділу по роботі з персоналом.
Вони добровільно обійняли псевдопосади в захопленій ворогом установі, незаконно підпорядкованій «державній службі виконання покарань міністерства юстиції днр». На той час в ізоляторі перебувало 353 особи.
Виконуючи покладені на них обов’язки, обвинувачені організовують роботу за російським законодавством. При цьому порушують конституційні права ув’язнених, адже деякі з них вже мали бути піддані суду України або звільнені з державної установи, проте вимушені перебувати під контролем окупаційної адміністрації.
Їх оголошено у розшук.
Спеціальне досудове розслідування здійснювало ТУ ДБР, розташоване у м. Краматорську.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.