Сенсація

Судові справи, які сформували правовий ландшафт приватизації, озвучили експерти


Вересень 30
18:06 2024

Суди відіграють вирішальну роль у тлумаченні та застосуванні законів про приватизацію. І кілька гучних справ порушили питання справедливості і прозорості приватизаційних процесів.

Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань інвестиційної діяльності та приватизації провів дискусію на тему «Окремі аспекти приватизаційних процесів 2024 року в Україні. Площина судових спорів, розслідувань АМКУ».

Заступник голови Комітету Віталій Жадобін зауважив, що Уряд визначив приватизацію одним із ключових пріоритетів, ініціювавши численні проєкти, починаючи з 2019 року.  Однак цей процес супроводжувався викликами та судовими спорами.  Він попередив, що будь-які порушення визначеної процедури можуть зруйнувати усі досягнення.

Спікер переконаний, що сьогодні ми живемо в часи активних приватизаційних процесів. Він послався на представників Фонду державного майна, які повідомляли, що в Україні вже цього року стартуватиме процес великої приватизації. І зміни до переліку об'єктів великої приватизації налічують до 20 об'єктів. «Всі об'єкти цікаві, готуються до приватизації і ми звісно будемо в певних випадках спостерігати, в певних випадках брати участь у супроводженні», - зазначив адвокат.

Суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Надія Багай зупинилася на окремих нюансах розгляду спорів про приватизацію державного і комунального майна. Зокрема, вона ознайомила учасників з основними правовими позиціями, які висловлювалися у справах, що перебували на розгляді Великої Палати. По-перше, це спори із застосування законодавства, у тому числі, до ухвалення Закону «Про приватизацію державного комунального майна», прийнятого у 2018 році (адже, як пояснила суддя, Верховний Суд розглядає справи трохи пізніше, ніж розглядають суди першої і другої інстанцій). По-друге, - це юрисдикційні питання. Як за старим законодавством, так і у новому Законі є норма про те, що спори стосовно приватизації майна розглядаються саме господарськими судами. Відповідні правові позиції висловлюватися вищою інстанцією.

Голова Комітету Андрій Шабельніков, який виступив модератором заходу, відзначив вплив війни на питання, повʼязані із приватизаційними процесами. Втім, на його думку, вирішуючи правові проблеми та створюючи більш сприятливий інвестиційний клімат, Україна зможе залучити іноземні інвестиції та стимулювати економічне зростання. Оскільки країна продовжує відновлюватися після війни, приватизація може відігравати життєво важливу роль у відбудові економіки та забезпеченні майбутнього.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДСНС взяли участь у міжнародному семінарі з питань цивільного захисту ЄС

Прочитайте повну статтю

«Якщо важкого пораненого довезли до шпиталю, він повинен вижити», – лікар-хірург ДПСУ

Прочитайте повну статтю

Представники різних конфесій спільним молитовним заходом вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру

Прочитайте повну статтю

За свободу України віддав життя митник Ігор Кондратюк

Прочитайте повну статтю

Судові справи, які сформували правовий ландшафт приватизації, озвучили експерти

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради пр...

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 84 від 30 вересня...

Прочитайте повну статтю

Агітували співпрацювати з окупантами: слідчі поліції Херсонщини повідомили про підозру представ...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь