Теплові насоси по вартості тепла можуть конкурувати з тепломережами, газовими та твердопаливними котельнями


Травень 28
15:07 2024

Теплові насоси по вартості тепла можуть конкурувати з тепломережами, газовими та твердопаливними котельнями. На сьогоднішній день вартість одиниці тепла від теплового насосу суттєво дешевша, ніж від тепломережі. На цьому акцентувала Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва за результатами участі у міжнародному партнерському конгресі OCHSNER 2024 - ТОП-події у галузі теплових насосів, яка відбулася минулого тижня у м. Лінц (Австрія).

«В умовах воєнних дій та ризиків для національної енергетичної безпеки енергоефективність та комплексні рішення з використання ВДЕ з системами накопичення енергії є дуже важливими», – зазначає Ганна Замазєєва та додає, що споживчий потенціал нашої країни на такі рішення дуже великий і ринок України тільки починає розуміти переваги використання теплових насосів: окрім тепла, це – децентралізація системи теплопостачання та скорочення викидів CO2, а вартість одиниці такого тепла на 30 - 50% дешевша, ніж від тепломереж.

Трохи деталей про теплові насоси. Принцип дії теплового насосу закладений у його назві: як водяний насос перекачує воду з однієї ємності до іншої (наприклад: від скважини до будинку), так і тепловий насос відбирає тепло від одного теплообмінника (зовнішнього блока) до іншого (внутрішнього блока).

Якщо ми говоримо про використання теплових насосів на житлових багатоповерхівках чи комерційних об’єктах – це переважно теплонасоси типу: повітря – вода, повітря – повітря, вода – вода. 

Нераціонально підбирати потужність теплового насосу під максимальну проектну потужність так званої «холодної пʼятиденки».

Зазвичай обирають так звану точку біваленту. Точка біваленту - гранична температура зовнішнього повітря, до якої потужності теплового насосу вистачає для опалення, наприклад -5 °C. Нижче цієй температури потрібно застосовувати додаткове джерело опалення (тепломережа, газова або твердопаливна котельня, електрокотел). Використання додаткового джерела опалення в загальному балансі спожитого тепла завичай складає не більше 10 %.

Ще однією особливістю використання теплових насосів є прямопропорційна залежність температури теплоносія з витратами електроенергії тепловим насосом. Тобто чим вищу температуру ми подаємо в систему опалення, тим більше тепловий насос споживає електроенергії. Таким чином, дуже доречною є встановлення погодозалежної автоматики. Вона, в залежності від температури зовнішнього повітря, дозволить максимально знизити температуру теплоносія.

Під час ділової програми конгресу учасники події ділилися досвідом та перевагами запровадження теплових насосів в різних країнах. Як зазначає Голова Держенергоефективності, Великобританія, Німеччина, Франція, Іспанія, Австрія, Нідерланди, Литва, Хорватія, Чехія та багато інших країн запустили програми субсидій для встановлення теплових насосів. «Це одночасно децентралізація і зниження викидів СО2 системами опалення. Багато країн у своїх стратегіях до 2028 - 2035 років поставили за мету суттєве скорочення використання викопного палива у системах опалення», – інформує Ганна Замазєєва.

Загалом, учасниками заходу були представники урядових структур Австрії, міжнародні громадські організації захисту довкілля, фінансові організації Австрії, найпотужніші промисловці - виробники енергоефективного обладнання з усієї Європи!

Детальніше на сторінці Голови Держенергоефективності за посиланням https://www.facebook.com/share/p/wJ8ik42yoR647ey7/?

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Реформа гідротехнічної меліорації набирає обертів

Прочитайте повну статтю

У Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих прог...

Прочитайте повну статтю

Піклуємося про хвостиків: патрульні поліцейські допомагають притулкам

Прочитайте повну статтю

російська атака по центру Києва: будівлі Верховної Ради України зазнали пошкоджень

Прочитайте повну статтю

Врятовані двічі: з прифронтової Костянтинівки «Білі янголи» евакуювали дві родини переселенців...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко призначив Героя України, ветерана Національної гвардії Дмитра Фінашина своїм радн...

Прочитайте повну статтю

Історія психолога ДСНС про роботу з людьми після обстрілів та втрати рідних

Прочитайте повну статтю

Робота щодо посилення кадрового потенціалу Команди ФДМУ продовжується!

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь