Сенсація

Триває діалог з данськими колегами щодо управління підземними водами


Лютий 27
15:14 2025

Моніторинг підземних вод і навчання українських фахівців у  Данії обговорили учасники зустрічі

Голова Державної служби геології та надр України провів робочу нараду з данською делегацією у складі представників Агентства з охорони навколишнього середовища Данії та Посольства Королівства Данія в Україні. Зустріч стала продовженням діалогу, розпочатого на початку січня поточного року. Данія та Україна активно напрацьовують механізм запровадження сучасних підходів щодо управління підземними водами. Іноземні колеги розглядають можливість проведення експертизи та фінансування спільного проєкту спостереження стану підземних вод у масштабах однієї області з можливістю подальшого розширення на інші регіони.

«Експертиза данських партнерів у запровадженні сучасних систем управління водними ресурсами є цінною, зокрема на шляху до збільшення використання підземних вод для забезпечення населення чистою питною водою, – повідомив Голова Держгеонадр Олег Гоцинець. – Ми вбачаємо доцільним обрати одну з областей, яка найбільше постраждала від збройної агресії росії проти України, що призвело до руйнування або пошкодження об’єктів водогосподарської інфраструктури, забруднення річок і порушення режимів роботи поверхневих водозаборів, що забезпечували водопостачанням населення. З метою покращення управління водними ресурсами ми сподіваємося на продуктивну співпрацю та допомогу наших міжнародних партнерів».

Держгеонадра залучені до розробки трирічного робочого плану співробітництва між країнами стосовно водних ресурсів, водопостачання, управління стічними водами та контролю над забрудненням підземних вод. Після узгодження повного переліку напрямів співпраці буде укладено відповідний меморандум на рівні міністерств України та Данії.

Голова Держгеонадр поінформував данських колег, що до 2022 року на території України здійснювалося спостереження за станом підземних водних через наявну систему моніторингових свердловин. Але з початком повномасштабного вторгнення через відсутність фінансування ці роботи не проводяться. Зараз збір інформації в частині якісних і кількісних показників підземних вод здійснюється шляхом подання щорічної звітності надрокористувачами форми 7-ГР. Інформація в подальшому може бути використана для проведення аналітичних досліджень, оцінки стану та змін показників, моделювання та прогнозування рівня підземних вод тощо.

Також під час зустрічі сторони обговорили можливість обміну досвідом та навчання фахівців українських державних геологічних підприємств данськими колегами.

Нагадаємо, Україна та Франція поглиблюють співпрацю у галузі критичних мінералів, що передбачає експертну допомогу, технологічний обмін і підготовку проєктів, які сприятимуть збільшенню видобутку стратегічних ресурсів.

03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Евакуація під ворожим вогнем: як «Білі янголи» рятують людей з Покровська

Прочитайте повну статтю

УІНП долучився до конференції з питань правосуддя перехідного періоду

Прочитайте повну статтю

Першого квітня 2025 року відбудеться засідання Ради суддів України

Прочитайте повну статтю

Співпраця між Вищою радою правосуддя і Проєктом ЄС «Право-Justice» буде спрямована на реалізаці...

Прочитайте повну статтю

Іноземна громадянка стала на захист України

Прочитайте повну статтю

Відбулась робоча зустріч керівництва ДМС з представниками Міжнародного центру з розвитку міграц...

Прочитайте повну статтю

На Волині ДБР затримало посадовця Держслужби з питань праці, який за хабар обіцяв «зам’яти» фак...

Прочитайте повну статтю

На Харківщині ДБР повідомило про підозру лісничому, через якого незаконно вирубали дерев на 1 м...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь