Сенсація

У Черкаській області зафіксовано випадки отруєння дітей дикорослими грибами


Червень 03
18:02 2025

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області інформує, що на адресу установи надійшло повідомлення від Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» про зафіксовані випадки отруєння дикорослими грибами серед дітей.

Так, 30 травня 2025 року в селі Худяки Черкаського району під час прогулянки лісопарковою зоною одна дитина вжила невідомий дикорослий гриб у сирому вигляді. Дівчинку госпіталізували до приймально-діагностичного відділення КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради». Проте після надання невідкладної допомоги мати відмовилася від подальшої госпіталізації своєї дитини.

У той же день двоє чотирирічних дітей із села Гельмязів Золотоніського району вжили невідомі дикорослі гриби. Постраждалих госпіталізовано до приймально-діагностичного відділення КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради». Стан дітей оцінюється як середньої важкості, наразі вони перебувають під наглядом лікарів та проходять відповідне лікування.

Однією з основних причин отруєння грибами є зневажливе ставлення окремих людей до санітарно-просвітницької інформації та попереджувальних заходів, що здійснюються в цьому напрямку. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами хворих є діти.

Чому гриби можуть бути небезпечними для дітей?

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах

Слід пам’ятати, що вживання грибів категорично протипоказано дітям, тому не давайте грибних страв дітям, вагітним та жінкам, що годують груддю, літнім людям, а також людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту.

Держпродспоживслужба вкотре нагадує про небезпеку вживання в їжу дикорослих грибів та рекомендує дотримуватись таких порад:

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів.

При появі будь-яких симптомів харчового отруєння після вживання грибів важливо одразу звертатися до лікаря. Негайно викликайте «швидку допомогу» та акцентуйте увагу на тому, що хворий вживав гриби!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Яку винагороду можуть отримати військові за знищення або захоплення ворожої техніки

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Київський інститут НГУ готує лідерів, здатних діяти в умовах сучасної війни

Прочитайте повну статтю

Компетентність як елемент безпеки: чому експортний контроль має починатися з освіти?

Прочитайте повну статтю

Засідання Ради суддів України відбудеться 26 червня 2026 року

Прочитайте повну статтю

ВРП внесе Президентові України подання про призначення п’ятьох суддів до апеляційних судів

Прочитайте повну статтю

Оптимізація судового навантаження через транстериторіальну підсудність: презентовано пілотний п...

Прочитайте повну статтю

Відновили документи після втрати через обстріл: допомога ВПО триває

Прочитайте повну статтю

Заволоділи майном київської лікарні на 300 млн грн: ДБР підозрює в оборудці ексзаступника секре...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь