У Держрибагентстві обговорили можливість дослідження в Україні морського рекреаційного рибальства
У рамках співпраці з Генеральною комісією з рибальства у Середземномор’ї (ГКРС) Україні запропоновано взяти участь у дослідницькій програмі ГКРС із морського рекреаційного рибальства.
З цієї нагоди у форматі відеоконференції відбулася зустріч фахівців Держрибагентства, науковців і громадських експертів із представниками ГКРС щодо презентації можливості залучення України до зазначеного проєкту.
Під час заходу представники ГКРС зазначили, що відповідно до повноважень комісії, дослідницьку програму розроблено для вивчення морського любительського рибальства з метою оцінки його соціально-економічної важливості та можливого біологічного впливу на експлуатовані запаси.
Зі свого боку представники Держрибагентства звернули увагу міжнародних партнерів з ГКРС на те, що тимчасова окупація та анексія у 2014 році території Автономної Республіки Крим, включно з прилеглими морськими водами, а також повномасштабне військове вторгнення рф у 2022 році значно ускладнили застосування стандартних підходів для вивчення морського рекреаційного рибальства в Азово-Чорноморському басейні. Враховуючи це, запропоновано використовувати історичні дані у цьому секторі та залучати відповідні рибоохоронні патрулі Держрибагентства, територіальні громади та громадські організації для збору необхідної інформації.
За результатами зустрічі сторони домовилися координувати подальшу роботу для розвитку дослідження морського рекреаційного рибальства, зокрема, в рамках зазначеного проєкту ГКРС.
Довідково:
Морське рекреаційне рибальство є невід'ємною частиною життя на узбережжі Середземного та Чорного морів і широко практикується в усьому регіоні. Окремі випадки й тематичні дослідження також вказують на значний соціально-економічний вплив рекреаційного рибальства на прибережні громади.
Однак, незважаючи на свою поширеність і потенційний соціально-економічний внесок, рекреаційне рибальство в Середземноморському та Чорноморському регіонах є сектором, про який бракує даних.
Програми збору даних для моніторингу його впливу є обмеженими і можуть суттєво відрізнятися в різних країнах, що перешкоджає належному врахуванню рекреаційного рибальства під час розроблення політики та підриває зусилля, спрямовані на сталий розвиток рибальства на регіональному рівні.