У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено виробничу нараду з питань ветеринарної медицини та ідентифікації тварин
13 листопада начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен спільно з керівником Чернігівської філії ДП АІРТ Вікторією Крисько провів виробничу нараду у режимі відеоконференцзв’язку з керівниками районних управлінь, обласної, районних та дільничних державних лікарень ветеринарної медицини, під час якої обговорили актуальні питання, що стоять перед ветеринарними спеціалістами області.
Юрій Павлішен коротко проаналізував епізоотичну ситуацію в області, стан виконання планів протиепізоотичних заходів. Він підкреслив значення надання якісних ветеринарних послуг, що відповідають сучасним вимогам, видачі ветеринарних документів у межах компетенцій та відповідно до вимог законодавства.
Під час наради активно обговорювалися питання ідентифікації і реєстрації тварин, забезпечення постійного контролю за внесенням даних до Єдиного державного реєстру тварин, оскільки неідентифікована тварина – під забороною переміщення з одного господарства в інше, продажу, забою і реалізації.
Вікторія Крисько, керівник Чернігівської філії ДП АІРТ, проаналізувала роботу щодо оформлення і видачі ветдокументів через ЄДРВД та стан проведення ідентифікації у розрізі районів.
Окрім цього, Юрій Павлішен закликав учасників наради до посилення заходів державного контролю, адже дотримання державних стандартів та законодавчих вимог стає ще більш важливим завданням для ветеринарних лікарів. Особливу увагу зосередив на посиленні роз’яснювальної роботи серед керівництва агропродовольчих ринків, оптових ринків сільськогосподарської продукції та ринкових комплексів всіх типів незалежно від їх підпорядкування та форм власності щодо введення в дію нових Гігієнічних вимог до агропродовольчих ринків, затверджених наказом Мінагрополітики від 19.04.2024 №1279.
Підкреслив, що розвиток вітчизняного продовольчого ринку в законодавчому полі – це насамперед цивілізований спосіб ведення бізнесу, що сприяє забезпеченню продовольчої безпеки країни, натомість несанкціонована (стихійна) торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення.
Юрій Володимирович акцентував увагу на необхідності подальшої спільної злагодженої співпраці лікарів ветеринарної медицини зі спеціалістами районних управлінь, спрямованої на здійснення якісних інспекторських заходів на місцях.