У Києві судитимуть українського підполковника Чувашова. Його обвинувачують у держзражді під час контрнаступу ЗСУ


Вересень 02
09:07 2024

Київщина

“Гдє больнічка воєнних, знаєш?” Іван Каптель — громадянин РФ, який жив у прикордонному селищі на Чернігівщині та займався пасажирськими перевезеннями. СБУ встановила, що Каптеля завербували російські спецслужби, коли він їздив у Росію до родичів. Він нібито передавав росіянам у месенджерах інформацію про розташування ЗСУ. У листопаді 2023 суд узяв чоловіка під варту за обвинуваченням у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ.

Засідання призначено на 5 вересня о 16:30 в Оболонському районному суді Києва.

“Сябри Волині” та Ленінська комуністична спілка.  Михайло й Олександр Кононовичі — брати з Луцька, активні учасники антиукраїнських і проросійських акцій. Вони розповсюджували інформацію про “фашизм” в Україні, особливо на Волині. Їздили в “ЛНР” роздавати дітям “гуманітарку” та провели там пресконференцію разом із проросійськими окупантами, де Михайло заявив, що “саме київська влада йде на ескалацію конфлікту на Донбасі”. СБУ встановила, що вони тісно співпрацюють зі спецслужбами Росії та Білорусі для розхитування ситуації в Україні та “створення інформаційної картинки”. Олександр Кононович є керівником Волинської обласної організації Ленінської комуністичної спілки молоді України, російської общини Волинської області, волинського осередку “Антифашистського комітету України”, білоруської общини “Сябри Волині”. Михайло теж причетний до “Сябрів Волині”, керує обласною організацією Ленінської комуністичної спілки України, молодіжною ГО “Авангард”. Їх обвинувачують у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Засідання призначено на 5 вересня о 15:00 у Солом’янському районному суді міста Києва.

Здача ветеранів АТО і підпал пожежної частини.  Олександр Недашківський і В’ячеслав Савенок працювали у 41-й пожежно-рятувальній частині ДСНС у Київській області. За даними обвинувачення, вони за винагороду від російських військових підпалили свою частину в селищі Іванків 22 березня 2022 року, видавали окупантам ветеранів АТО і патріотично налаштованих місцевих. Їм інкримінують держзраду.

Засідання призначено на 2 вересня о 14:30 у Вишгородському районному суді Київської області.

Шпигунство. Ван Ібо та Янь Цзяньчен ― громадяни Китаю, яких підозрюють у шпигунстві.

Засідання призначено на 2 вересня о 15:00 у Києво-Святошинському районному суді Київської області.

Сумщина

Патріотичний мер і колабораціонізм.  Віктор Ладуха — очільник Буринської громади Сумської області. За даними слідства, під час окупації у 2022 році він допомагав російським військовим із розселенням та забезпеченням. Водночас сам Ладуха записував відео про те, що громада має патріотичний дух і боронитиме Україну. Чоловіку інкримінують колабораціонізм.

Засідання призначено на 5 вересня о 10:00 у Конотопському міськрайонному суді Сумської області.

Коригування артилерії. Слідство вважає, що мешканець Сумщини Андрій Полулях під час окупації Охтирського району допомагав росіянам: супроводжував колону військової техніки, допомагав коригувати артилерію, повідомляв про розташування підрозділів ЗСУ. Чоловік перебуває під вартою. Його обвинувачують у держзраді.

Засідання призначено на 2 вересня о 13:00 в Охтирському міськрайонному суді Сумської області.

Харківщина

Вбивство письменника Вакуленка.  Владислав Нескородьєв і Сергій Удоденко — уродженці Луганщини. Вони служили у збройних формуваннях “ЛНР” та у російській армії. Під час захоплення Харківщини навесні 2022 року чоловіки, за даними слідства, катували місцевих. За наказом Нескородьєва Удоденко з іншими військовими викрав із дому та закатував Володимира Вакуленка, проукраїнського активіста, дитячого письменника. Їм інкримінують порушення законів і звичаїв війни.

Засідання призначено на 3 вересня об 11:00 у Дзержинському районному суді Харкова (in absentia).

Директорка школи під час окупації.  Олена Кочура з села Бабенкове, що на Харківщині. Під час окупації, каже обвинувачення, вона стала директоркою місцевої школи, впроваджувала освітні стандарти РФ та відправила двох вчителів на “перекваліфікацію” у Курськ. Нині в суді перебуває справа Віктора Кочури, вочевидь її родича, якого звинувачують у посібництві росіянам. Олені Кочурі інкримінують колабораціонізм.

Засідання призначено на 2 вересня об 11:00 у Конотопському міськрайонному суді Сумської області.

Про ЗСУ в Ізюмі.  Зоя Коваленко — мешканка Ізюма Харківської області. Як каже слідство, впродовж березня-серпня 2023 року жінка повідомляла знайомій у Telegram про розташування ЗСУ. Зокрема, де військові жили, переміщували техніку, розташовували позиції. Її затримали й помістили під варту. Суд доручив відповідній службі влаштувати двох неповнолітніх дітей жінки під належний захист. Коваленко інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ.

Засідання призначено на 3 вересня о 12:00 у Дзержинському районному суді Харкова.

Поліція під час окупації .  Віталій Ткаченко — мешканець Ізюму Харківської області, працював помічником бурильника в “Укргазбуд”. Яка каже слідство, під час окупації він добровільно працював у незаконних правоохоронних органах — виконував обов’язки старшого оперуповноваженого відділу економічної безпеки Ізюмського “відділу поліції”. Його обвинувачують у колабораціонізмі.

Засідання призначено на 4 вересня об 11:00 у Київському районному суді Харкова.

Допомога росіянам.  Михайло Чигринов — 38-річний мешканець Вовчанська. Слідство встановило, що він із перших днів вторгнення допомагав росіянам пально-мастильними матеріалами, житлом і їжею. Чигринов допомагав їм орієнтуватися на місцевості та показав дороги, відомі лише тутешнім, намагався придушити опір місцевих. Він нібито “зливав” дані щодо людей, які допомагали ЗСУ, і організував чи брав участь у пограбуванні військової частини Нацгвардії, складів “Вовчанського м’ясокомбінату”, приміщень цукрового заводу у селищі Білий Колодязь Чугуївського району. Йому інкримінують пособництво державі-агресору.

Засідання призначено на 6 вересня о 10:30 у Київському районному суді Харкова.

Чернігівщина

“Кльон” і підвал у Ягідному. С емен Соловов — капітан російських Збройних сил, командир зведеного підрозділу з позивним “Кльон”. Він наказав утримувати в підвалі ягіднянської школи 369 людей, які слугували росіянам “живим щитом”. З-поміж них було 69 дітей. Через нелюдські умови загинули 10 людей. Військового ідентифікували українські журналісти. В іншій справі, що стосується виконавців утримання людей у підвалі, вже є вирок. Соловову інкримінують порушення законів і звичаїв війни.

Засідання призначено на 16 травня о 14:00 у Чернігівському районному суді (in absentia).

“Шут”.  Михайло Казановський — 21-річний мешканець Іванівки, що у прикордонній громаді на Чернігівщини. За даними слідства, ФСБ завербувала його в березні 2022 року під час окупації регіону. Тоді він отримав оперативний псевдонім “Шут” та інструкції щодо розвідувально-підривної діяльності. Слідство встановило, що він збирав дані про дислокацію українських військових у регіоні, аби росіяни били по них артилерією. Казановського затримали під час виконання чергового завдання. Його обвинувачують у державній зраді.

Засідання призначено на 3 вересня о 12:00 у Чернігівському районному суді.

Вінничина

“Політнавігатор”.  Володимир Михайлов писав для пропагандистського сайту “Політнавігатор”. У грудні 2023 року його засудили до 14 років тюрми за звинуваченням у держзраді. Слідство встановило, що чоловік з 2014 року писав для сайту статті, спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації й заперечення російської агресії. Михайлов оскаржив вирок, справу направили на повторний розгляд. Він вийшов з-під варти під особисте зобов'язання. Михайлову інкримінують держзраду.

Засідання призначене на 5 вересня о 12:00 у Вінницькому міському суді.

Дніпропетровщина

Депутатка від “Слуги народу”.  Сніжана Чернова з 2020 року була головою Куп’янської РДА та місцевою депутаткою від “Слуги народу”. Окупанти призначили її “заступницею керівника” Курилівської громади. Чернова, заявляють слідчі, залучала місцевих до дій на користь РФ і брала участь у підготовці псевдореферендуму на захоплених територіях Харківщини. Її обвинувачують у колабораціонізмі.

Засідання призначене на 3 вересня о 13:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Пропозиція полону.  Віктор Кочура — фермер із села Бабенкове на Харківщини. За даними слідства, під час окупації села він їздив до сім’ї українського військового та пропонував добровільно здатися у полон. А патріотичних односельців здав після конфлікту під час отримання гуманітарної допомоги. Росіяни цих людей били та катували. Обвинувачений провину заперечує, каже, що його обмовили односельці. Віктора обвинувачують у пособництві державі-агресору.

§Засідання призначене на 3 вересня о 15:30 у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Зірваний прапор України.  Олеся Рассохіна — мешканка Ізюмського району Харківської області. За даними слідства, під час окупації села Липчанівка у квітні 2022 року вона стала головою “Бригадирівського сільського поселення”, яке створили окупанти, організовувала фейкові вибори та роздавала російську гуманітарку. Також вона зірвала з приміщення клубу та кинула на землю прапор України. Замість нього повісила російський. Жінка вийшла з-під варти під заставу у 200 тисяч гривень. Її обвинувачують у колабораціонізмі.

Засідання призначене на 6 вересня о 13:00 у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Миколаївщина

Вербування мера Очакова.  Едуард Шевченко ― колишній командир 73-го морського центру Сил спеціальних операцій. У березні 2023 року його затримала СБУ. За версією слідства, за завданням окупантів він передавав інформацію про наслідки обстрілів. А згодом нібито спробував завербувати міського голову Очакова, радником якого працював на той момент. Шевченку інкримінують держзраду.

Засідання призначене на 6 вересня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Вербування від ФСБ.  Володимир Лохін із Миколаєва, за даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення виїхав за кордон і почав активно підтримувати збройну агресію РФ. Його дистанційно завербували російські спецслужби. Повернувшись в Україну, він шукав локації військових аеродромів з бойовою авіацією ЗСУ. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення ЗСУ.

Засідання призначене на 3 вересня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Російська мова в школі.  Юрій Арбатський — житель Миколаєва, який, як вважає слідство, здавав росіянам розміщення ЗСУ і територіальної оборони. Він підписався на антиукраїнський Telegram-канал, куди надсилав інформацію. На суді сказав, що зробив це через скасування російської мови в школі. Його обвинувачують у державній зраді.

Засідання призначене на 2 вересня об 11:00 у Центральному районному суді Миколаєва.

Одещина

“Війна братніх народів”.  Павло Ярош — мешканець Одеси. Як каже слідство, він звертався від імені своєї ГО “Ярош “Україна” понад усе” до СБУ з проханням порушити справу проти президента Володимира Зеленського через “державну зраду”. За час повномасштабної війни Росії проти України Ярош поширював заяви про війну “братніх слов’янських народів” і “тотальне знищення українських і російських чоловіків”. Його обвинувачують у виправдовуванні російської агресії.

Засідання призначене на 4 вересня о 14:00 у Київському районному суді Одеси.

Слідчий при окупантах.  Олександр Сендецький — мешканець Херсона, до 2020 року працював інспектором у місцевому ізоляторі. Слідство каже, що він став виконуючим обов’язки слідчого Суворівського відділення поліції, яке створили окупанти. Він виїжджав на виклики в автівці з позначкою “Z”, проводив слідчо-оперативні дії. Один зі свідків розповів, що Сендецький обіцяв йому убезпечити роботу магазина за 5 тисяч гривень, які треба було платити щотижня. Сендецькому інкримінують колабораціонізм.

Засідання призначене на 2 вересня об 11:00 у Малиновському районному суді Одеси.

Херсонщина

Скид вибухівки на цивільних.  Степан Суминін — єфрейтор 10-ї окремої бригади спеціального призначення військ РФ. Як встановило обвинувачення, у травні 2023 року Суминін атакував дроном із вибухівкою цивільних чоловіка і жінку в селі Одрадокам’янка Херсонської області. Чоловік отримав тяжкі поранення. Суминіну інкримінують порушення законів і звичаїв війни.

Засідання призначене на 6 вересня о 9:00 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області.

Оформлення бізнесу під час окупації.  Анатолій Воронов — директор і власник малого приватного підприємства “Євгенія” з Новоберислава. Після захоплення Херсона Воронов перереєстрував підприємство, отримав дозвіл на роботу від окупаційної адміністрації і платив податки до російського бюджету. Згодом виїхав і у Кривому Розі хотів відкрити нове підприємство з перевезень. Воронову інкримінують пособництво державі-агресору.

Засідання призначене на 6 вересня о 10:00 у Великоолександрівському районному суді Херсонської області.

Вивезення дітей у Крим.  Микола Джиганський — власник херсонського автопідприємства. За даними СБУ, під час окупації міста він надавав росіянам транспорт, брав участь у вивезенні дітей із Херсона у Крим. Чоловіка затримали під час спроби виїзду до Молдови. Його звинувачують у пособництві державі-агресору.

Засідання призначене на 6 вересня о 10:00 у Херсонському міському суді.

Черкащина

Митрополит Черкаський і Канівський.  Денис Снігірьов у 2020 році став архієпископом Черкаським і Канівським від РПЦ в Україні. Заявляв, що ця церква найбільш незалежна у світі, виступав проти створення ПЦУ. Наступного року став митрополитом, а у 2022-му — професором Київської духовної академії. Під його керівництвом на сайтах єпархії публікували матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, що прославляли ідеї рашизму, під час обшуку в чоловіка знайшли роздруківки цитат Путіна. Снігірьова обвинувачують у виправданні збройної агресії РФ проти України.

Засідання призначене на 2 вересня о 14:10 у Соснівському районному суді Черкас.

Про інші засідання у справах про воєнні злочини читайте на сайті МІПЛ

РОЗКЛАДИ СУДОВИХ ЗАСІДАНЬУ СПРАВАХ ВІЙНИ З 26 - 30 серпня

Київ і Київська областьУсі області

Нагадування: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Цьогоріч 17 водних об’єктів Сумщини знайшли своїх нових господарів

Прочитайте повну статтю

Оновлення та посилення. Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграці...

Прочитайте повну статтю

Співпраця України та Естонії: від захисту даних до міжнародної відповідальності рф

Прочитайте повну статтю

Відбулося перше засідання робочої групи EuroPris

Прочитайте повну статтю

Катерина Павліченко: «19 грудня вступає в силу закон, який посилює відповідальність за домашнє...

Прочитайте повну статтю

Дніпропетровщина: російські війська атакували рятувальників

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради пр...

Прочитайте повну статтю

Увага, важлива інформація для мешканців Першотравенська!

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь