У Києві відбувся Міжнародний форум з кібербезпеки, співорганізатором якого виступив НКЦК при РНБО України


Листопад 22
14:02 2021

У Києві відбувся Міжнародний форум з кібербезпеки, ініційований Офісом Генерального прокурора, співорганізатором виступив Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

У роботі Форуму взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Служба безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, експерти з понад 20 країн.

З доповіддю на тему: «Ефективна протидія кіберзлочинності як стратегічна ціль розвитку кібербезпекових спроможностей України: питання координації та взаємодії» виступила керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО Наталія Ткачук.

Н. Ткачук, зокрема, акцентувала на основних завданнях, визначених новою Стратегією кібербезпеки для правоохоронних органів, зазначивши, що нині триває робота над імплементацією цього важливого документа.

Говорячи про загрози, пов’язані з кіберзлочинністю, керівник служби наголосила, що нині кіберзлочинці стали «інструментом у руках деяких держав, які використовують їх для отримання певних переваг у геополітичних конфліктах та гібридних війнах».

У цьому контексті вона зазначила, що кіберзлочинність є інструментом російської гібридної агресії проти України, й основними об’єктами кібератак є органи державної влади, ключові інформаційні системи держави, критична інфраструктура тощо. «В останні роки ми спостерігаємо нову модель кіберзагроз – кібератаки використовуються як інструмент дезінформаційних кампаній Росії проти України», - додала Н. Ткачук.

Керівник служби акцентувала на важливості «не лише реагувати та локалізувати кіберзагрози, а й розслідувати кіберзлочини». «Сьогодні ефективна боротьба з кіберзлочинністю неможлива без міжнародного співробітництва», - додала вона.

Під час Форуму представники українських та іноземних правоохоронних органів обговорили питання ефективності національних системи кібербезпеки, попередження онлайн-шахрайства, ролі кібербезпеки у цифровій державі, колективного кіберімунітету. Представники Європолу та Євроюсту поділилися власним досвідом у боротьбі з кіберзлочинністю. Опрацьовано питання співпраці українських компетентних органів у рамках Європейської мережі правоохоронних органів, що борються з кіберзлочинністю (CYCLOPS), Європейської мережі судової кіберзлочинності, а також на базі проекту SIRIUS (Робота з електронними доказами через кордони).

За підсумками Форуму керівникам державних та правоохоронних органів рекомендовано вжити додаткових заходів до підвищення ефективності протидії кіберзлочинності та захисту державних інформаційних ресурсів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Якісні рибні корми – важливий фактор успішного розвитку української аквакультури

Прочитайте повну статтю

«Росія неодмінно відповість за жахливі злочини в Україні», – заступниця Держсекретаря США Узра...

Прочитайте повну статтю

Українці подали через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів до...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Маємо вибудовувати механізми, щоб представники на місцях ставали більш спр...

Прочитайте повну статтю

Відбувся практичний семінар на тему: «Постзаконодавчий контроль як інструмент оцінки якості зак...

Прочитайте повну статтю

Відбулась презентація дослідження «Статус депутатів місцевих рад»

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких закон...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко зустрівся із Віце-Прем’єр-Міністром, Міністром внутрішніх справ Румунії Кетеліном...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь