У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили проблематику інвестицій в Україну під час війни
За ініціативи Голови Комітету Дмитра Наталухи 16 грудня проведено засідання круглого столу на тему: «Інвестиції в Україну під час війни: інструменти державної підтримки інвесторів». Захід відбувся у рамках Плану роботи проекту «Модельний комітет» Програми USAID РАДА: наступне покоління з Комітетом з питань економічного розвитку.
Участь у круглому столі взяли народні депутати, представники Міністерства економіки, Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, UkraineInvest, Експортно-кредитного агентства, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, бізнесу, експертів, медіа та інші стейкхолдери.
Під час заходу було представлено оновлену інформацію щодо заходів державної підтримки інвестицій в Україні, обговорено інструменти залучення інвестицій, які держава активно впроваджує навіть у воєнний час, новації в частині додаткових стимулів для інвестицій в українську економіку. Особливу увагу приділили підтримці інвестиційних проєктів із значними інвестиціями та розвитку індустріальних парків.
Також заслухали інформацію про проблематику інвестиційної діяльності безпосередньо від тих, хто вкладає кошти в українську економіку під час повномасштабної війни. Учасники заходу мали можливість поставити актуальні питання народним депутатам та представникам органів виконавчої влади. Подібні заходи - це один з майданчиків комунікації, що дозволяє відстежити ефект від прийнятих рішень.
Як було зазначено, на сьогодні в Україні у повноцінному режимі працюють два інвестиційних інструменти - державна підтримка значних інвестицій та індустріальні парки. На підході третій інвестиційний інструмент: публічно - приватне партнерство, що дозволить залучити приватний капітал в розбудову та оновлення соціальної інфраструктури.
Учасники круглого столу також окреслили ключові виклики, які потребують вирішення для покращення залучення інвестицій: спрощення процедур, усунення бюрократичних бар’єрів, забезпечення прозорості державної підтримки.
У підсумку учасники визначили спільні кроки для врегулювання згаданих викликів, зокрема, розробку додаткових нормативно-правових актів, покращення комунікації з інвесторами та створення сприятливого інвестиційного клімату навіть під час війни.
Комітет з питань економічного розвитку має на меті проводити регулярні зустрічі та продовжувати діалог із міжнародними бізнесами, що інвестують в українську економіку під час повномасштабної війни.