У Комітеті з питань економічного розвитку заслухано інформацію Міністерства економіки України
На засіданні Комітету з питань економічного розвитку 15 січня 2025 року керівництво Міністерства економіки на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром України - Міністром економіки України Юлією Свириденко представило інформацію про діяльність Міністерства за 2024 рік та план роботи Міністерства на 2025 рік.
За наданою інформацією, найбільш вагомими показниками діяльності за минулий рік є:
3,6% - очікуване зростання ВВП за підсумками 2024 року, +0,6%до цього зростання додала політика «Зроблено в Україні»;
40% - зовнішнього фінансування (€16,2 млрд) забезпечила програма Ukraine Facility;
15,2% - зріс український експорт у грошовому вимірі, сягнувши $41,7 млрд;
67% доходів держави від усіх підприємств країни забезпечили критично важливі підприємства, які бронювали своїх працівників;
В 3 рази більше від запланованого отримано від приватизації. Після закриття всіх угод 2024 року надходження від приватизації можуть сягнути 12 млрд грн.
У 2024 запущено Єдиний портфель проєктів публічних інвестицій (Single Project Pipeline), де зараз 787 проєктів.
У планах Міністерства на 2025 рік - продовження програм підтримки бізнесу у межах «Зроблено в Україні», залучення інвестицій, розширення експорту, максимізація людського капіталу, бронювання, покращення бізнес-клімату, продовження роботи над залученням коштів у межах Ukraine Facility, євроінтеграційні процеси, розвиток торгівельних відносин з ключовими політичними партнерами, повернення бізнес-активностей у деокуповані регіони через розмінування та інші напрями.
За наслідками обговорення члени Комітету взяли до відома надану інформацію, висловили представникам Міністерства свою підтримку та впевненість у подальшій плідній співпраці.
Також на засіданні Комітету було заслухано інформацію щодо державної політики у сфері космічної діяльності в Україні, яку надали представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерства оборони, Державного космічного агентство України, Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ, галузевих асоціацій.
Члени Комітету разом з запрошеними фахівцями обговорили проблеми вітчизняної космічної галузі, яка є принципово важливою як для сфери безпеки і оборони, так і відродження національної економіки та інноваційного розвитку, зазначивши, що обставини війни вимагають суттєвого перегляду основ нашої космічної діяльності, зміну парадигми вітчизняної космонавтики. Нагальна проблема –забезпечити розвиток тих науково-технологічних компетенцій, які визначатимуть рух України вперед, враховуючи реальні можливості бюджетної підтримки і стану основних фондів підприємств і ситуацію з кадровим потенціалом, що вимагає продуманих і цілеспрямованих управлінських і стратегічних рішень, об’єднання зусиль всіх зацікавлених і фахових спільнот – науки, академічної та університетської, конструкторських бюро, промислових підприємств, приватного сектору, зацікавлених споживачів.
За результатами обговорення було ухвалено рішення взяти до відома надану інформації та надати низку рекомендацій Кабінету Міністрів України.