У кожному парламенті Європи та світу, який визнав Незалежність України, має бути створена Кримська платформа, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк
Цінність і вага Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 полягає в тому, що завдяки народному волевиявленню Україна постала на міжнародній арені як повноцінний суб’єкт міжнародного права.
«У цьому є мудрість, відповідальність та державницьке мислення тогочасного першого скликання Верховної Ради - піти на референдум, заручитися народною підтримкою, щоб зміцнити легітимність української незалежності», - наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк на Київському Безпековому Форумі.
Вона нагадала, що вже 2 грудня 1991-го незалежність України офіційно визнали Польща і Канада, а згодом Угорщина, Литва і Латвія. Серед перших країн, які визнали нашу Незалежність, була і Росія: 5 грудня 1991 року.
«Бачимо тепер, скільки насправді вартує слово і зобов’язання Росії, коли вже восьмий рік триває російсько-українська війна саме за нашу Незалежність і територіальну цілісність. Про це також варто говорити вголос на всіх міжнародних майданчиках і Кримській платформі, зокрема, яка має бути створена в кожному Парламенті Європи та світу», - підкреслила Олена Кондратюк.
Віцеспікерка додала, що тема російської агресії та окупації території України не повинна зникати з порядку денного всіх парламентів, які після проведення Всеукраїнського референдуму 1991 року, проголосували за офіційне визнання незалежності України в існуючих на той час кордонах.