У Львівській області продовжується фітосанітарний моніторинг озимих сільськогосподарських культур на заселення мишоподібними гризунами


Березень 18
18:03 2025

Державні фітосанітарні інспектори Львівщини провели обстеження посівів озимих зернових культур у Львівському (Щерецька, Городоцька, Давидівська ОТГ), Стрийському (Жидачівська МТГ, Стрийська ОТГ), Золочівському (Золочівська, Бродівська ОТГ), Самбірському, Шептицькому, Яворівському, Дрогобицькому районах Львівської області.

Загальна площа досліджень становить понад 1800 га. На деяких посівах озимих зернових культур у Стрийському та Львівському районах спостерігалось інфікування рослин кореневими гнилями:

На просівах озимого ріпаку виставлені «жовті тарілки» для вилову шкідників. Погодні кліматичні умови, різке підвищення температури повітря до 21ᵒ, сприяло активному виходу з місць зимівлі стеблового прихованохоботника    23-42 екземпляри за 3 доби  та ріпакового квіткоїда на «жовту тарілку».  

При обстеженнях заселення мишами посівів озимих зернових склала  40% , озимого ріпаку 38%  обстежуваних площ. Чисельність колоній мишоподібних гризунів не перевищує ЕПШ.  За теплої, помірно вологої погоди та достатньої кормової бази продовжиться розмноження мишоподібних гризунів та формування популяцій у нових стаціях за межами місць резервації. При цьому їх шкідливість і чисельність зростатимуть.  Біля лісових масивів спостерігаються розриті нори природними хижаками мишей – лисицями.

Фахівці Держпродспоживслужби рекомендують керівникам сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств проводити додаткові обстеження посівів сільгоспкультур та прилеглої території до них: узбіччя доріг, лісосмуги, неорні землі, балки, смітники – місця резервації. При виявлені чисельності більше ЕПШ ніж 3-5 колоній мишоподібних гризунів на одному гектарі,  проводити знищувальні заходи родентицидами (зооцидами) відповідно до «Переліку пестицидів дозволених до використання в Україні» з дотриманням техніки безпеки при роботах з пестицидами.

Нагадуємо, що особи, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів, або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, в тому числі розкладання приманок, а також з торгівлею пестицидами, повинні пройти  навчання з питань безпечного поводження з пестицидами і отримати свідоцтво та посвідчення про право роботи з пестицидами.

Довідково. Особливості розвитку мишоподібних гризунів:

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна отримає €16,7 млн на євроінтеграцію: ЄС, Данія, Литва та Швеція запустили Програму Ukra...

Прочитайте повну статтю

Богдан Драп’ятий подякував французьким партнерам за всебічну підтримку МВС у проведенні гуманіт...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко: Родини військовополонених та зниклих безвісти повинні отримувати всебічну безпер...

Прочитайте повну статтю

Голова АРМА провела робочу зустріч із керівництвом НЦБ Інтерполу в Україні: у фокусі — посиленн...

Прочитайте повну статтю

До однієї небанківської фінансової установи застосовано захід впливу

Прочитайте повну статтю

Президент Володимир Зеленський, керівництво Верховної Ради України та її Апарату разом з європе...

Прочитайте повну статтю

Держгеонадра провели четверті аукціони в 2025 році

Прочитайте повну статтю

Державні підприємства у сфері управління Міністерства юстиції продемонстрували позитивні фінанс...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь