У межах всеукраїнського туру книгу «Гвардія наступу. Самовидець» презентували курсантам і студентам вишів МВС у західних регіонах України


Червень 10
12:18 2024

Поспілкуватися з автором книги та командою підтримки цього проєкту мали змогу понад тисяча ліцеїстів, курсантів, студентів та їхніх викладачів і командирів 4-х вищих навчальних закладів та одного ліцею, які діють у системі Міністерства внутрішніх справ України.

Зокрема: Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Національної академії прикордонної служби та ліцею Державної прикордонної служби, що у Хмельницькому, Харківського національного  університету внутрішніх справ, який наразі працює в Кам’янці-Подільському.

Ідея художньої книги про Гвардію наступу належить Міністрові внутрішніх справ України Ігорю Клименку. Проєкт реалізовано в рамках старту рекрутингової кампанії до штурмових бригад в системі МВС – Національній гвардії, Національній поліції та Державній прикордонній службі, яка стартувала в лютому минулого року. Ці бригади отримали спільну назву Гвардія наступу.

Разом пишемо історію перемоги

Тур презентації книги розпочався із західних регіонів нашої держави: Львів, Кам’янець-Подільський та Хмельницький. У кожному навчальному закладі автор разом із командою підтримки акцентував на важливості головної риси українського воїна-захисника – внутрішньої мотивації захищати Україну від ворога. А вона, в свою чергу, ґрунтується на власній гідності, людяності, повазі й любові до рідних і близьких, друзів і побратимів і, зрештою, на любові до України, її історії, мови та культури.

Твір пропонує певний екскурс в давню й новітню історію України, Європи та світу, а герої книги по суті є свідками та учасниками – самовидцями докорінних історичних змін у ході війни за майбутнє України та всього вільного світу.

Долучився до презентації і герой Гвардії наступу, військовослужбовець бригади «Спартан» Богдан Назаренко. Він творча особистість, яка пише вірші і підтримує інших військових-митців – не лише тих, які пишуть поезію чи прозу, але й тих, які малюють, співають, пишуть музику й пісні, організовуючи для них творчі конкурси та проєкти.

 Таланти – серед нас

Під час презентації книги ліцеїсти, курсанти й студенти переглянули короткометражний документальний фільм про бригади Гвардії наступу, створений командою Департаменту комунікації МВС України, яка торік мала тривалу творчу експедицію по базах, полігонах та частинах цих бригад, що на той час створювалися.

Присутні мали можливість ознайомитися із унікальними колажами, що ілюструють роман «Гвардія наступу. Самовидець» та знайомлять з іншими визначними бійцями штурмових бригад. Ці колажі  створила мисткиня Дар'я Копійка. У них символічно закодована історія кожного героя, його світосприйняття, особисте життя та героїчні вчинки й подвиги.

Курсантсько-студентська спільнота сприймала гостей з цікавістю та спілкувалася щиро й відверто. Ведучий заходу Денис Соколов в ході спілкування проводив інтерактивні опитування авдиторії. На питання – чи хочуть вони зробити свій вагомий внесок у визволення українських територій та зміцнення оборони й безпеки України? – більшість присутніх не лише казали «так», але й всіляко демонстрували свій патріотичний настрій.

У Львові, наприклад, на відкритті заходу державний гімн України майстерно виконав оркестр одного із вишів. А в Кам’янці-Подільському це вже зробили під спів солістів – курсанта й курсантки Харківського національного  університету внутрішніх справ, який наразі через війну переїхав і функціонує в цьому місті.

У Хмельницькому майбутні прикордонники та викладачі представили гостям і свій творчий доробок. Зокрема серію книг свого вишу: «Шлях до Перемоги», арт-бук «Кордон незламності» та літопис «Шлях мужності та героїзму» – про героїзм випускників-прикордонників у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

Серед курсантів, студентів і викладачів вишів МВС чимало творчих та креативних постатей. Гості закликали курсантську молодь, незважаючи на війну та інші складні обставини сьогодення, продовжувати творити – писати вірші й прозу, вести щоденники, малювати, складати нових пісень і співати, танцювати, у різний спосіб виражати свої думки й емоції. Адже попри драматичність історичного моменту всі ми, українці, живемо в унікальний період, який залишить незабутній слід в українській національній культурі, в наших думках, серцях і душах.

Майбутні професійні здобутки й подвиги сьогоднішніх курсантів, як і їхній художній доробок, стануть невід’ємною частиною нашої національно-визвольної боротьби, адже вони й є її головними дійовими особами, до яких будуть з удячністю звернені думки і серця прийдешніх поколінь як українців, так і інших вільних націй і держав світу.

Довідково про книгу

У основу роману «Гвардія наступу. Самовидець» покладені реальні історії українських захисників столиці – гвардійців, поліцейських, прикордонників, які поєднані з творчим задумом автора. Головна ідея роману полягає в твердженні, що історія в цій війні – це зброя і наші бійці – захисники України сьогодні є по суті творцями новітньої історії нашої країни та Європи.

Твір має виразне патріотичне спрямування для цільової аудиторії віком 14+ і розрахований на читацьку авдиторію старшокласників, ліцеїстів, студентів та курсантів вищих військових навчальних закладів, зокрема й системи МВС.

Уперше роман презентували до Дня українського добровольця 14 березня цього року у Києві. А цього тижня стартував всеукраїнський тур творчих зустрічей автора й команди підтримки проєкту із курсантами, студентами та викладачами закладів вищої освіти системи МВС.

Книга видана за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики й як художній твір патріотичного спрямування  призначенадля поповнення дитячих та юнацьких бібліотек, зокрема й бібліотек навчальних закладів МВС.

Автором книги є військовослужбовець бригади «Буревій» (Національна гвардія України) Тимур Нагалевський. Жанр твору – воєнно-історичний роман. В основу сюжету покладена Битва за Київ у лютому-березні 2022 року

Всеукраїнський тур з презентації книги організовано Департаментом комунікації МВС України за сприяння Департаменту освіти, науки та спорту.

Департамент комунікації МВС України

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь