У Міндовкіллі до Всесвітнього дня водно-болотних угідь відкрили виставку
З нагоди Дня водно-болотних угідь, Міндовкілля спільно з командою ГО «Екопарк Осокорки» відкрили виставку постерів «Болота – живе мистецтво» у приміщенні Міністерства.
На них зображено ландшафтний регіональний парк «Екопарк Осокорки». Така колекція була створена на базі світлин, що зробили мешканці Осокорків на цих територіях.
Постери розповідають про мальовничі заповідні території, що залишилися недоторканими у місті Києві, привертаючи увагу до неймовірних природних красот, квітучих луків та озер. Екопарк поєднує 6 типів оселищ – водойми, перезволожені ділянки – болота, чагарникові та лісові комплекси.
На його територіях є 13 типів оселищ з додатку 1 Резолюції 4 до Бернської Конвенції – «Смарагдові оселища», і 7 оселищ з додатку 1 Оселищної Директиви ЄС. Особливе значення ці ділянки мають для перелітних птахів. Адже Екопарк розташован уздовж Дніпровського екологічного коридору.
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час урочистого засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України повідомив:
«У 2021 році Міндовкілля ініціювало прийняття постанови КМУ, якою було збільшено площу низки водно-болотних угідь міжнародного значення на 217 тис. га. Також, спільно з Держгеокадастром, ми провели роботу щодо відображення водно-болотних угідь на публічній кадастровій карті. Це дасть змогу розуміти, де такі ділянки знаходяться та керуватися цими даними, при прийнятті управлінських рішень».