Сенсація

У Тернополі зник радянський танк Т-34, який обліковується на балансі одного з місцевих комунальних підприємств


Листопад 21
18:10 2023

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» виявили фінансові порушення та недоліки на загальну суму понад 9,2 млн грн, з яких 502 тис. грн – порушення, що призвели до втрат.

У ході ревізії також з’ясувалося, що на балансі підприємства досі обліковується демонтований раніше «Танк Т-34».

Цей радянський пам’ятник після демонтажу планували реконструювати, але як з’ясували аудитори, за документами, з реставрації він досі не повернутий комунальному підприємству.

Водночас у жовтні цього року Тернопільська міська рада виставила на продаж корпус радянського танка Т-34. Відповідне оголошення опублікували на сайті Прозоро. У ньому зазначено, що танк 1944 року випуску,  реконструйований, тому зараз він без силової установки та навісного обладнання. Стартова ціна лота — 872 210 гривень. Аукціон був запланований на 23 жовтня цього року, але не відбувся.

Очевидно, йдеться про один і той самий демонтований пам’ятник «Т-34».

Насправді проблеми у комунального підприємства виникли не лише з демонтованим пам’ятником, який зник, а й з укладанням договорів оренди, що призвело до недоотримання доходів на суму 276,9 тис. гривень.

Комунальне підприємство також не забезпечило дієвого контролю за виконанням інвестиційних договорів, зокрема, щодо реконструкції причалу. У результаті підприємство втратило можливість отримання активу вартістю 285,6 тис. грн.

Крім того, не були взяті на облік доріжки з бруківками та екопарковки, облаштовані суб’єктом господарювання відповідно до умов інвестиційної угоди з благоустрою території, що оцінюється в 471,4 тис. гривень.

Встановлено також факти невжиття заходів з оформлення майнових прав на нерухоме майно, непроведеної інвентаризації зелених насаджень, виготовлення недосконалої проєктно-кошторисної документації, яка зараз потребує додаткових витрат на коригування, що призвело до ризику втрати майна та непродуктивних витрат коштів загалом на 8 млн гривень.

Матеріали ревізії вже передано до правоохоронних органів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії