Сенсація

У жовтні 2021 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склало 206,9 млн грн


Листопад 26
12:05 2021

Протягом жовтня 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 206,9 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, 162,2 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, на погашення вимог 7-ї черги - юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 44,7 млн грн.

Загалом у січні-жовтні 2021 року сума погашення вимог кредиторів склала 3 288,3 млн грн, з яких 1 143,3 млн грн – позачергові виплати забезпеченим кредиторам, в т. ч. НБУ – 1 093,1 млн грн (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

В цілому за весь період станом на 1 листопада 2021 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 55 603,1 млн грн, з яких 16 810,8 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т. ч. 15 530,8 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти,  що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 листопада 2021 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 69 позовних заяв щодо 44 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 816 осіб. Загальна сума позовних вимог складає 97 806,16 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 26 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 19 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 58 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 15 878,56 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 листопада 2021 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду,  публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» - «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Курсант ОДУВС – переможець чемпіонату Європи з таїландського боксу

Прочитайте повну статтю

Погіршення погодних умов: Патрульна поліція України звертається до учасників дорожнього руху не...

Прочитайте повну статтю

155-мм САУ DITА посилять підрозділи Національної гвардії України

Прочитайте повну статтю

Робочий візит заступника Голови Держлікслужби Геннадія Вовка до м. Рівне

Прочитайте повну статтю

ФОРУМ ЯКОСТІ ОСВІТИ 2024: пропозиції для подолання освітніх втрат

Прочитайте повну статтю

Ми знаємо ціну нашої самоврядності: Л.Ізовітова привітала із 12-річчям НААУ

Прочитайте повну статтю

Голова ВКДКА С. Вилков склав повноваження

Прочитайте повну статтю

Конкурсна комісія 15 листопада оприлюднила перелік кандидатів рекомендованих на посаду члена Ви...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь