УІНП долучився до конференції з питань правосуддя перехідного періоду
У фокусі обговорень на конференції були особливості застосування механізмів транзитивної юстиції в Україні в умовах війни, що триває, невідкладна підтримка та можливості компенсацій потерпілим, а також виклики перед органами місцевого самоврядування на деокупованих територіях.
Окрема сесія була присвячена проблемам документування для притягнення до відповідальності та меморіалізації.
Серед учасників конференції: представники Офісу Генерального прокурора, Української Гельсінської спілки з прав людини, Державної архівної служби, а також громадських організацій.
«Увічнення жертв і подій сучасної російсько-української війни не можна відкладати на потім. Тому меморіалізація є дієвим механізмом у системі правосуддя перехідного періоду, нарівні із притягненням до відповідальності за злочини проти людяності», – сказала Олена Охрімчук, начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах та підвідомчих установ, котра модерувала цю сесію.
Найбільш аудиторію зацікавив виступ культурної менеджерки платформи культури пам’яті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» Катерини Семенюк, присвячений різноплановим цілям, методам та інструментам увічнення захисників і захисниць, жертв та подій російсько-української війни.
Конференція «Роль правосуддя перехідного періоду в Україні: національний та місцевий виміри» відбулася 27 березня 2025 року. Захід організували Гаазька академія місцевого управління, незалежна неурядова організація «UpRights», Вища школа публічного управління та Національне агентство України з питань державної служби за підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні й Міністерства закордонних справ Нідерландів.