Україна - надійний партнер ЄС у розвитку біометанової галузі


Жовтень 30
18:30 2023

Про перспективи біометанової галузі в Україні, активну роботу для її розвитку та співпрацю із європейськими партнерами розповіла перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая під час «European Biomethane Week: European Biogas Conference 2023».

«Розбудова ринку біометану має як для ЄС, так і для України стратегічне значення, в першу чергу, для енергетичної безпеки. І градус важливості все більше наростає через російський енерготерор. Тому ми попри будь-які складнощі активно працюємо над створенням умов для розвитку цієї індустрії», – наголосила Марія Малая та додала, що постійний діалог України та ЄС у цьому напрямі символізує синергію зусиль у питаннях енергетичної безпеки та подальшого сталого розвитку.

Україна має потужний агропромисловий сектор, а це основа для біоенергетики і, зокрема, для біометанової галузі.

За даними Біоенергетичної асоціації, Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель і відповідно один із найкращих у світі потенціалів аграрної сировини для виробництва біометану.

Завдяки розвитку сфери виробництва біогазу та біометану в Україні потенційно можна досягти заміщення близько 8 млрд м3 газу в рік.

Аналізуючи ресурсний біоенергетичний потенціал в Україні, Європа вбачає нашу країну ключовим партнером у питаннях імпорту біометану та досягнення своєї амбітної мети – виробляти 35 млрд м3 біометану у рік у 2030 році.

«Набуття статусу кандидата на членство в ЄС надає нам додатковий стимул до спільного з ЄС руху в питаннях сталості, зокрема, розвитку відновлюваних газів. Тому спільні зусилля лише сприятимуть цьому процесу. І запевняю, розвиток виробництва біометану – один із головних пріоритетів роботи Держенергоефективності», – наголосила Марія Малая.

Як пояснила Єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, біометан є ключовим інструментом декарбонізації задля енергетичного переходу ЄС.

Нагадаємо, у лютому цього року Україна та ЄС уклали меморандум про партнерство у сфері відновлюваних газів. Вже у вересні відбувся перший європейсько-український бізнес-форум.

М. Малая розповіла про цілу низку законодавчих кроків, зроблених в Україні, щоб закласти основу для цієї галузі. Це і базовий закон, і нові зміни до закону про «інвест-нянь» із введенням пільг для виробників біометану, і прийнятий стандарт щодо якості біометану відповідно до вимог ЄС.

Сьогодні Держенергоефективності разом із німецькими партнерами працює над запровадженням повноцінно діючого реєстру біометану. Також ведеться робота над шляхами визнання українських гарантій походження в ЄС.

Учасники конференції обговорили досвід різних країн світу у розвитку біометанової галузі та представили бачення її перспектив.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь