Україна та Польща зробили вагомий крок до кардинального збільшення об’єму залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу - Комітет з питань транспорту та інфраструктури


Квітень 28
09:27 2022

Вже найближчим часом Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, підґрунтям для чого став на днях підписаний очільниками українського та польського урядів відповідний меморандум.

Зокрема, Сторони домовились спільно працювати над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України, спільно вирішуючи технічні та організаційні проблеми - різницю у митних правилах, використання різних колій, пошук вільного рухомого складу.

Створення такого спільного підприємства - відповідь залізничників на виклики, які ставить перед обома країнами агресія Росії.

Як наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: «Блокуючи українські порти, Росія намагається спровокувати глобальну продовольчу кризу. Ми маємо не допустити цього. Підписаний меморандум про посилення співробітництва в залізничній сфері між Україною та Польщею дозволить збільшити наші експортні потужності, зокрема й аграрної продукції. Зручні логістичні рішення для українського бізнесу дозволять швидко доставити необхідні товари в будь-яку точку світу. Це дуже важливо для стійкості нашої економіки».

Отже, нагальною є необхідність розширення залізничних шляхів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами порти та через блокування частини залізничної мережі України, яка сьогодні вже не має сполучення з Росією та Білоруссю.

Спільний менеджмент українських та польських залізниць дозволить створити прості та зручні логістичні рішення – від постачальника в Україні до споживача в будь-якій точці світу. Об’єднані досвід та ресурси дозволять забезпечити споживачам сервіс найвищої якості.

Сторони також підкреслили важливість модернізації прикордонної інфраструктури. Зокрема, розвиток транспортних хабів та пунктів пропуску на кордоні.

Нагадаємо, що 23 квітня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Кракові підписали Меморандум про посилення співробітництва в залізничній сфері.

Меморандум передбачає створення спільного логістичного підприємства двох країн. Це дозволить кардинально збільшити об’єм залізничних перевезень українського експорту до ЄС та на світові ринки через Європу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Патрульний поліцейський Віталій Цирульник з Харківщини загинув 27 лютого 2022 року, захищаючи У...

Прочитайте повну статтю

Порушників міграційного законодавства виявили у трьох адмін-центрах Буковини

Прочитайте повну статтю

Відбулася онлайн зустріч з французькою Асоціаціжю фахівців з водопостачання та водовідведення

Прочитайте повну статтю

Укрзалізниця призначає додатковий регіональний поїзд Одеса – Кароліно-Бугаз із 28 червня

Прочитайте повну статтю

До Дня Конституції України запускаємо ретроподорож на справжньому паровозі!

Прочитайте повну статтю

Для військових Національної гвардії підготували третій правовий посібник

Прочитайте повну статтю

АРМА продовжить відбір управителя активів IDS Ukraine через новий конкурс

Прочитайте повну статтю

Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновленн...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь