Сергій Нагорняк: Кошти, залучені під час конференції у Гданську, будуть витрачені на відновлення та розбудову енергетичної інфраструктури України
Уже перший день роботи Ukraine Recovery Conference (URC) у Гданську приніс значні результати для України – підписано низку важливих угод, які стосуються відновлення енергетичної інфраструктури нашої країни. Тепер важливо за виділені кошти вчасно придбати необхідне обладнання і провести відповідні роботи.
Про це заявив член фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
«Компанія «Нафтогаз» підписала угоду з американським EXIM Bank щодо кредитування на 300 млн доларів для закупівлі обладнання, яке піде на відновлення енергетичної інфраструктури «Нафтогазу». Друга важлива угода підписана між ЄБРР та «Укренерго» на 90 млн євро. Ці кредитні гроші будуть витрачені на закупівлю обладнання, реконструкцію підстанцій «Укренерго» та будівництво захисних споруд на підстанціях компанії. Це гарна угода, яка дасть можливість законтрактуватися і провести підготовчу роботу до зими», - зазначив політик.
Він також додав, що додатково підписано низку угод із міністрами різних держав, які фінансуватимуть Фонд підтримки енергетики (Ukraine Energy Support Fund).
«Із цього Фонду теж буде закуповуватися обладнання для нашої енергосистеми. Насправді це гарні результати, і нам зараз треба зосередитися на тому, щоби вчасно за виділені кошти придбати все необхідне і провести відповідні роботи», - наголосив народний депутат.
За його словами, станом на сьогодні ситуація в українській енергетичній системі контрольована, і кожен українець має можливість це на собі відчути.