Україна та США розглядають можливість глибшої співпраці в сфері критичних мінералів
Уряди обох країн мають на меті активізувати американський бізнес заходити в Україну та інвестувати у видобуток і переробку корисних копалин
12 серпня Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах разом з Першим заступником Міністра економіки України Олексієм Соболевим і заступниками Міністра економіки України зустрілися з делегацією із США. Американську сторону представили Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджет Брінк, члени Сенату США Ліндсі Грем, Річард Блументаль.
Під час зустрічі йшлося про втілення спільних інвестиційних проєктів та інші напрями економічного партнерства між Україною і США.
«Ресурсний потенціал нашої країни для здійснення “зеленого переходу” є одним із найбагатших у світі. Україна володіє значним потенціалом для забезпечення постачання на світові ринки критичних корисних копалин, які є ключовими елементами сучасних низьковуглецевих технологій. На території нашої країни зосереджені поклади 22 критичних сировинних матеріалів, визначених США, ЄС і Канадою як найважливіші. Крім того, Україна входить до десяти провідних виробників титану, цирконію, графіту та марганцю, має підтверджені запаси літію, берилію, рідкоземельних елементів, нікелю, – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Для видобутку та переробки наявних мінералів потрібні значні інвестиції та передові екологічно чисті технології. Уряд запровадив політику відкритих дверей для інвесторів і підготував перелік зі 100 ділянок для розвідки та видобування критичних сировинних ресурсів, які доступні для ліцензування».
Уряд України висловив подяку США за безпрецедентну підтримку України у боротьбі з російським агресором, за фінансову, гуманітарну, енергетичну та експертну допомогу. Україна націлена на подальше плідне партнерство у пріоритетних секторах економіки та може запропонувати широкий спектр інвестиційних можливостей. Одним із секторів з великим потенціалом до розвитку є сектор критичних матеріалів. Україна є однією з багатших на корисні копалини країн у Європі, тож Уряд зацікавлений у співпраці з США в сфері критичних мінералів, що може допомогти пришвидшити «зелений перехід» і покращити безпекову ситуацію в регіоні.
Також під час зустрічі йшлося про використання заморожених російських активів на користь України. Уряд України вдячний США, країнам G7 та ЄС за надання Україні фінансової підтримки – $50 млрд із майбутніх доходів від заморожених російських активів. Більшу частину з цих коштів передбачається надати як пряму бюджетну підтримку для покриття дефіциту бюджету. Іншу частину – спрямувати на закупівлю зброї та боєприпасів, у тому числі в українських виробників, а також на фінансування відновлення України.
Нагадаємо, відбувся перший Форум високого рівня «Партнерство заради безпеки в сировинній галузі» (Minerals Security Partnership (MSP) Forum. Україна визначена Держдепартаментом США як одна з офіційних сторін MSP. Уряд готовий розвивати співпрацю в цій сфері відповідно до принципів MSP.
03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16