Україна та Японія провели підготовчу зустріч до Дев’ятого засідання Координаційної Ради з питань економічного співробітництва
Україна та Японія провели підготовчу зустріч до Дев’ятого засідання Координаційної Ради з питань економічного співробітництва
Сьогодні, 9 грудня, відбулася онлайн-зустріч на рівні голів Координаційної Ради з питань економічного співробітництва з Японією при Міністерстві економіки України та Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу «Кейданрен». Очолили захід Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Голова Комітету «Кейданрен», Голова Ради директорів корпорації «Марубені» Фумія Кокубу.
Перша віце-прем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко відмітила, що Україна і Японія мають великі перспективи для розвитку взаємовигідної економічної співпраці, зокрема, йдеться про торговельну лібералізацію, розширення інвестиційної присутності японського бізнесу в Україні, спільна взаємодія в глобальних проектах.
Юлія Свириденко поінформувала японських колег щодо економічної ситуації в Україні, яка в умовах обмежень, викликаних пандемією COVID-19, наразі характеризується відновленням активності та зростанням. Так, за 9 місяців 2021 року ВВП країни збільшився на 2,1%. Сфера промисловості також демонструє зростання виробництва на 1,4% за 10 місяців поточного року, у сільському господарстві за підсумком січня-жовтня спостерігалося прискорення зростання виробництва на 13%.
Перша віце-прем’єр-міністр наголосила, що за підсумком січня-вересня 2021 року обсяг освоєних капітальних інвестицій в Україні зріс на 9,7% порівняно з відповідним періодом минулого року. Зокрема, японські інвестиції в Україну станом на 30.06.2021 склали $229,6 млн (+ $20,2 млн). На сьогодні одним із перспективних механізмів залучення нових інвестицій у державний сектор економіки України є державно-приватне партнерство. Українська сторона зацікавлена у залученні японського бізнесу до реалізації інфраструктурних проектів.
В свою чергу заступник Міністра Тарас Качка підкреслив, що значним поштовхом для розвитку торговельно-економічної співпраці між двома країнами стане укладання Угоди про вільну торгівлю.
«За 9 місяців поточного року товарообіг між Україною та Японією склав $1,1 млрд, що на 35,6% більше за аналогічний період минулого року. Зокрема, експорт України збільшився у 2,3 рази. Лібералізація торгівлі сприятиме реалізації торгового потенціалу між нашими країнами та стимулюватиме бізнес-партнерство», - зауважив Тарас Качка.
Сторони обговорили інші важливі аспекти економічної співпраці та наголосили на важливості реалізації спільних бізнес-проектів у сфері енергетики, літакобудування та авіації, машинобудування, ІТ, туризму, сфері охорони навколишнього середовища та ін.
Наприкінці зустрічі Перша віце-прем’єр-міністр України запросила японську делегацію відвідати Київ у першому кварталі 2022 року з метою проведення спільної Координаційної Ради з питань економічного співробітництва.
До заходу долучились Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, представники Мінекономіки та інших міністерств, Офісу Президента України.