Україна заблокувала росіян на керівні посади дослідницьких груп у Міжнародному Союзі Електрозв'язку: вони не зможуть впливати на світові дослідження в розвитку електронних комунікацій
Під час заходу українська делегація за підтримки країн-партнерів не допустила затвердження усіх чотирьох російських кандидатів на керівні посади до робочих органів Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ на період 2025-2028 рр. Тепер росіяни матимуть змогу лише спостерігати за результатами досліджень без можливості впливати на визначення стандартів та розвитку телекомунікаційних технологій.
Україна від імені 40 країн виголосила спільну заяву та наголосила, що представники країни-агресора не повинні бути обрані на жодну керівну посаду в МСЕ. У результаті росіян позбавили права обіймати керівні посади в Секторі стандартизації електрозв’язку МСЕ, а всі кандидати від країн-партнерів України отримали підтримку присутніх у залі держав.
Міжнародний союз електрозв'язку — спеціалізована установа ООН у сфері глобального електрозв’язку, покликана здійснювати законодавчі, управлінські, виконавчі та консультативні функції, надавати технічну підтримку, розробляти стандарти і правила у сфері електрозв’язку та формулювати рекомендації, спрямовані на активізацію розвитку телекомунікацій та підвищення якості послуг. На сьогодні до складу МСЕ входить 193 країни, зокрема більше ніж 800 приватних компаній і академічних установ.
Довідково:
Міжнародна Спілка Електрозв'язку була заснована в Парижі 17 травня 1865 року під назвою «Міжнародна телеграфна спілка» (фр. Union internationale du telegraphe). Україна є членом МСЕ 1947 року. З дати вступу українці головували в комісіях сектору стандартизації та брали активну участь у розробці світових стандартів телекому, зокрема, стандарті підвісу кабелів вздовж залізничних шляхів тощо.