Сенсація

Україна заблокувала участь представників держави-агресора у Моніторинговій групі Антидопінгової конвенції


Травень 11
10:27 2022

Під час відкриття 55-го засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи (Т-DO) у Страсбурзі голова української делегації, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков висловив протест у зв’язку зі спробою представників країни-агресора взяти участь у засіданні. 

Усім присутнім, в тому числі працівникам Секретаріату РЄ, які намагалися довести обґрунтованість участі російської делегації у засіданні як сторони-підписанта відповідної конвенції, було чітко доведено наявність процедурних порушень у запрошенні та можливості участі представників держави, яку було позбавлено членства в Організації за грубе порушення її установчих принципів, та щодо модальностей участі якої у конвенційних органах рішення не прийнято керівними органами Ради Європи.

Позицію делегації України було підтримано представниками низки європейських країн, зокрема Польщі, Латвії, Естонії та Великої Британії. 

За результатами проведених консультацій з делегаціями держав-учасниць Моніторингової групи головуючим  було запропоновано представникам РФ добровільно залишити засідання. 

Через відмову російської сторони пристати на цю пропозицію та у відповідь на принципову незгоду української делегації і більшості національних делегацій продовжувати брати участь у заході за умови участі у ньому представників РФ засідання було достроково припинене до прийняття керівними органами РЄ відповідних рішень.

Українська делегація натомість провела низку успішних двосторонніх та багатосторонніх консультацій, які дозволять збільшити фінансову підтримку держав-партнерів національній антидопінговій програмі, в тому числі щодо безкоштовного тестування українських спортсменів національними антидопінговими організаціями інших держав відповідно до планів тестування Національного антидопінгового центру України. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розʼяснення новацій податкового законодавства, які запроваджуються з 16 червня 2024 року, – спі...

Прочитайте повну статтю

Олена Висоцька та Маргарита Сокоренко взяли участь у 1501‑му (DH) засіданні КМ РЄ щодо виконанн...

Прочитайте повну статтю

Міжнародний день архівів

Прочитайте повну статтю

Сапери ДСНС вилучили фугасну бомбу з приватного домогосподарства у Костянтинівці

Прочитайте повну статтю

Новий випуск спецпроєкту МВС «Герої». Історія офіцера Нацгвардії, майора Христини Бойчук з пози...

Прочитайте повну статтю

Браконьєри на гачку: рибпатрульні Держрибагентства ловлять порушників правил рибальства на водо...

Прочитайте повну статтю

«Україна буде готова повноцінно стати частиною європейської митної інфраструктури до моменту ре...

Прочитайте повну статтю

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь