«Україні дорогий кожен її громадянин, тож робота з їх порятунку та повернення триває 24/7»


Серпень 06
21:04 2024

Про це сьогодні зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець під час спільної зустрічі з членами родин військовослужбовців Державної прикордонної служби, які потрапили у полон або зникли безвісти у 2022-2024 роках під час виконання завдань із захисту територіальної цілісності та незалежності України на різних напрямках.

«Працюємо над тим, щоб рідні могли передати листи своїм Захисникам і Захисницям. Нещодавно вдалося передати російській стороні 200 листів, які повинні передати адресатам. Також пропрацьовуємо можливість передачі пакунків із медичними засобами, їжею та засобами гігієни»,  - зазначив Дмитро Лубінець

Відповідаючи на запитання, він зауважив, що Україна дотримується Женевських конвенцій, тож і пріоритетність у поверненні наших людей полягає в тому, аби насамперед повернулися тяжкопоранені та жінки. Однак Україна закликає міжнародну спільноту тиснути на рф, аби змусити її дотримуватися прописаних умов конвенцій

З присутніми родичами прикордонників, які потрапили в полон або зникли безвісти, також спілкувалися представники Державної прикордонної служби України, зокрема Директор Департаменту персоналу Ігор Левадний та Начальник управління соціального захисту Валерій Падитель. А також представники  НІБу, Об'єднаного центру СБУ та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

В ході зустрічі обговорювалася ситуація довкола процесу перемовин щодо обмінів полоненими, йшлося про тривалий термін перебування прикордонників у російському полоні та невеликою кількістю визволених Захисників, зокрема з числа офіцерського складу.

Крім того, присутні обговорили механізм офіційного підтвердження статусу «полон» та джерела надходження інформації про місця утримання, а також стан здоров'я поневолених прикордонників.

Представник Координаційного штабу поінформував учасників зустрічі про напрацьовані кейси щодо звільнення з полону Оборонців, які були протизаконно засуджені до тривалих термінів на території країни-агресорки та ТОТ.

Окремо торкнулися питань щодо ігнорування рф пропозиції про створення змішаних медичних комісій, заборону всіх видів зв’язку, включно з паперовими листами й посилками, дуже вибіркові дозволи на відвідування місць утримання представниками МКЧХ. Також розмова стосувалася залучення країни-посередниці до переговорного процесу та можливих результатів такої співпраці.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Інна Ящук: «Якість надання послуг із реабілітації в медичних закладах МВС будуть оцінювати захи...

Прочитайте повну статтю

На Вовчанському напрямку прикордонники знищили ворожу «Буханку»

Прочитайте повну статтю

Троє загиблих і троє поранених за добу – наслідки російських обстрілів на Донеччині

Прочитайте повну статтю

На Харківщині через ворожі обстріли дістали поранення вісім людей, серед яких дві дитини

Прочитайте повну статтю

Поліцейські Херсонщини опановують новітню систему 3D наземного лазерного сканування для фіксаці...

Прочитайте повну статтю

Воєнна розвідка України. 32 роки від Дня створення.

Прочитайте повну статтю

Привітання Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Завітн...

Прочитайте повну статтю

7 вересня — Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь