Українська делегація на 9-й Конференції країн-членів Конвенції ООН проти корупції провела зустріч із делегаціями Сербії та Хорватії
Олександр Новіков, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) провів робочу зустріч із представниками Агентства з запобігання корупції Сербії та Комісії з конфлікту інтересів Хорватії в рамках Антикорупційної конференції ООН, що проходить цього тижня у Єгипті.
У зустрічі також взяла участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.
Серед головних пріоритетів української делегації на конференції та на цій робочій зустрічі зокрема – вивчення досвіду у сфері автоматизації робочих процесів антикорупційних органів та розробки ефективних IT рішень, що використовуються для боротьби та запобігання корупції в інших країнах.
Тому в центрі уваги сьогоднішньої зустрічі опинилися реєстри майнових декларацій публічних службовців, які працюють в Сербії та Хорватії, та діджиталізація інструментів контролю за фінансуванням політичних партій.
Експерти НАЗК також представили портал “Приховані інтереси”, діджитал інструмент, створений для виявлення ризиків, пов‘язаних із конфліктом інтересів у посадовців.
Ще одне питання, яке обговорювалося на зустрічі, стосувалося обміну інформацією між різними юрисдикціями з метою встановлення адміністративних порушень. Комісія з конфлікту інтересів Хорватії пояснила, які процедури вони використовують для отримання такої інформації.
Агентство із запобігання корупції Сербії поділилося досвідом застосування Закону про лобіювання та створення Реєстру лобістів. Зокрема, сербська делегація розповіла про свій досвід розроблення закону про лобізм та впровадження електронного реєстру лобістів.
«Корупція – це загальносвітова проблема. А отже ми можемо протидіяти їй лише постійно співпрацюючи та переймаючи кращі практики один у одного. Україна, Сербія та Хорватія сьогодні мають справді передові приклади розробки антикорупційних ІТ-інструментів, тож нам є чим поділитися зі світом», – підсумував Голова НАЗК проведену зустріч.
Сторони домовилися продовжити обмін позитивними практиками та забезпечити організацію відповідних навчальних візитів.