Українські газосховища можуть стати «газовим сейфом» для Європи, — Денис Шмигаль


Листопад 22
14:02 2021

Україна готова запропонувати додаткові потужності для транзиту газу в Європу в об’ємі щонайменше 55 млн кубічних метрів на добу. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

«У нас є транзитний контракт до 2024 року, але ми ведемо перемовини щодо його продовження на 15 років. Такі перемовини ведуться наразі з європейськими партнерами, адже вони, як покупці газу, зацікавлені в тому, аби Україна залишалася надійним транзитером «блакитного палива».  Загалом наша газотранспортна система може транспортувати вдвічі більші об’єми газу, ніж зараз законтрактовані. Система для цього підготовлена і вона повністю надійна», — наголосив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна звернулася до країн ЄС із ініціативою щодо використання українських газосховищ як «газового сейфу» для Європи. Україна історично заповнює свої газосховища на 20-26 млрд кубічних метрів із 33 наявних, а залишок може запропонувати для європейських партнерів. За словами очільника Уряду, такий «газовий фонд» стане гарним стабілізуючим фактором для подолання енергетичних криз.

Крім того, Прем’єр-міністр підкреслив, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії не лише проти України, а й проти Європи. 

«Ми постійно наголошували нашим партнерам, що «Північний потік-2» — це гібридна зброя Росії, і він буде використаний для впливу на енергетичний ринок Європи. Цей проект ще не введений в експлуатацію, але ми вже бачимо, що РФ використовує його для шантажу та провокує енергетичну кризу в ЄС.  Україна продовжить діалог із міжнародними партнерами, щоб показати реальну небезпеку «Північного потоку-2», — відзначив Денис Шмигаль. 

Довідково

Річна потужність української ГТС становить 146 мільярдів кубометрів газу, що дозволяє транспортувати майже вдвічі більше «блакитного палива», ніж за допомогою газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2», обсяг яких лише 55 млрд кубометрів газу на рік.

Цьогоріч інвестиції в українську ГТС суттєво зросли — за 8 місяців профінансовано майже 4,6 млрд грн на ремонти, діагностику, технічне обслуговування та капітальні інвестиції. Будуються 2 нові компресорні станції «Бар» та «Яготин», а ще 8 планується закінчити до 2025 року. Оператор ГТС передбачає, що у наступні 10 років обсяг інвестицій для модернізації української газотранспортної системи складе 1,5 млрд доларів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Росія неодмінно відповість за жахливі злочини в Україні», – заступниця Держсекретаря США Узра...

Прочитайте повну статтю

Українці подали через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів до...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Маємо вибудовувати механізми, щоб представники на місцях ставали більш спр...

Прочитайте повну статтю

Відбувся практичний семінар на тему: «Постзаконодавчий контроль як інструмент оцінки якості зак...

Прочитайте повну статтю

Відбулась презентація дослідження «Статус депутатів місцевих рад»

Прочитайте повну статтю

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких закон...

Прочитайте повну статтю

Ігор Клименко зустрівся із Віце-Прем’єр-Міністром, Міністром внутрішніх справ Румунії Кетеліном...

Прочитайте повну статтю

«Підписано Угоду про співробітництво у галузі запобігання, обмеження та пом’якшення наслідків н...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь