Укрзалізниця долучилася до обговорення шляхів запобігання самоушкодженню дітей
Укрзалізниця долучилася до круглого столу щодо проблем та шляхів запобігання самоушкодженню дітей та підлітків. Захід організували координаційний центр з психічного здоров’я КМУ, представництво ЮНІСЕФ в Україні, Всеукраїнська комунікаційна програма ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?». Директор департаменту безпеки руху, охорони праці та екологічної безпеки Микола Кужавський та його заступник Тарас Пасічник ознайомили учасників заходу з поточною ситуацією щодо невиробничого травматизму на залізниці.
«Постійно та систематично працюємо над посиленням безпеки на залізничному транспорті. Основні два напрямки — це обмеження доступу до місць, де може бути скоєне навмисне або випадкове самоушкодження, та комунікаційні заходи. Наша спільна місія — донести до громадян, що з будь-якої ситуації є вихід і життя — це найцінніше, що є у нас», — зазначив у ході свого виступу заступник директора департаменту безпеки руху, охорони праці та екологічної безпеки АТ «Укрзалізниця» Тарас Пасічник.
На жаль, щороку залізничники фіксують випадки травмування на обʼєктах компанії та рухомим складом, у тому числі з летальними наслідками.
Це не лише травмування через порушення правил безпеки громадян, а іноді й випадки навмисного самоушкодження.
Також до круглого столу долучилися представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, громадських організацій, науковці-психологи, практикуючі лікарі-психотерапевти.
Під час роботи круглого столу фахівці різних відомств, експерти окреслили поточну ситуацію щодо ризикової поведінки дітей і підлітків, виділили основоположні підходи до суспільних комунікацій. Зокрема, конкретизували цільову аудиторію, погодили пріоритетні канали донесення інформації, домовились про основні дефініції та ключові меседжі.