Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжує роз’яснювальну роботу у сфері захисту рослин
Тривають зустрічі з суб’єктами господарювання Чернігівської області, щодо дотримання регламентів застосування засобів захисту рослин з метою недопущення забруднення сільськогосподарської продукції та навколишнього природного середовища. 9 січня поточного року спеціалістом відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області – Вівденко Володимиром Миколайовичем була проведена роз’яснювальна робота серед працівників ФГ «Вікторія» Срібнянської ОТГ Прилуцького району Чернігівської області.
Спеціаліст спочатку нагадав, що в українському законодавстві пестициди – це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкода матеріальним цінностям, а також гризунів, бур’янів, деревної, чагарникової рослинності, окремих видів риб. Термін "пестициди" включає також засоби захисту рослин.
Також наголосив, що з точки зору небезпеки для довкілля кожна з груп пестицидів по-своєму може мати певний негативний вплив. Серед ризиків – забруднення ґрунту, води, атмосфери, загибель флори та фауни. Мова йшла і про вимоги виробника до препарату, а саме забезпечення високої ефективності, селективності, екологічності, безпечності для працівників, очікування фермера від застосування пестицидів і споживачів при купівлі сільськогосподарської продукції.
Спеціаліст наголосив, що кожен пункт, кожне слово в регламенті застосування засобів захисту рослин – це постулат, недотримання якого підвищує ризики по всіх пунктах вимог, про які йшлося вище.
Загалом зустріч пройшла цікаво, ставились питання, щодо засобів захисту рослин, зокрема дискусію викликала тема обробки полів хімічним методом, його переваги та недоліки. Акцентувалась увага на застосування біологічного методу захисту рослин.